Stávky na ženský tenis

Sázení na ženský tenis

Rovnako ako mužský tenis, aj ženský tenis má svoje špecifiká, ktoré treba zohľadniť, keď chcete na tento šport vsadiť. V tomto článku sa bližšie pozrieme na niektoré z týchto špecifík.

Motivácia

Motivácia je dôležitá pri každom športovom zápase. To platí aj pre ženský tenis. Pred podaním stávky je preto dôležité vedieť, čo tenista v zápase vlastne chce. Vďaka bodovému systému, t. j. tenisti obhajujú body z minulého roka, je veľmi jednoduché zistiť, akú motiváciu budú mať tenisti na danom turnaji. Najskôr je teda potrebné zistiť, aký výsledok tenista z minulého roka na danom turnaji obhajuje. To môže byť veľmi zložité, ak tenista nehral na turnaji, na ktorom hrá, minulý rok. Môže to teda znamenať, že tenistka má maximálnu motiváciu, pretože každé víťazstvo jej pridá body do rebríčka, ale môže sa stať aj to, že prehrá s úplným outsiderom, pretože si chcela len „vyzdvihnúť“ štartovné na turnaji.

Aspekt motivácie treba sledovať najmä na konci roka, keď sa tenisti chcú kvalifikovať na záverečný turnaj roka, Turnaj majstrov. Čísla sú v tomto období veľmi ťažké a každý zápas je naozaj kľúčový. Hráč, ktorý vie, že turnaj, na ktorom práve hrá, bude jeho posledným v tomto roku, bude určite oveľa menej motivovaný ako hráč, ktorý ešte stále bojuje o Turnaj majstrov. Preto je potrebné zohľadniť aj tento aspekt.

Psychická odolnosť tenistu

Je všeobecne známe, že hráčky nie sú tak psychicky odolné ako ich mužskí kolegovia. Tento aspekt je veľmi dôležitý aj pri stávkovaní na ženský tenis. Psychický aspekt totiž môže veľmi ľahko rozhodnúť celý zápas v prospech outsidera. Psychiku neovplyvňuje len niekoľko zlých lôpt počas hry, ale aj celková forma z posledných zápasov alebo psychický blok zo strany súpera, s ktorým má hráč dlhodobo negatívnu bilanciu. Vzájomné zápasy, aktuálna forma a napríklad aj forma na danom povrchu sú ďalšie špecifiká, ktoré by mal tipujúci poznať pred podaním stávky.

Poradie

Hoci v ženskom tenise nie je rebríčkové postavenie také výpovedné ako v mužskom tenise, základná znalosť rebríčkového postavenia je tiež veľmi dôležitá. Platí to najmä pre hráčky, ktoré sú v určitej sekcii, napríklad v prvej dvadsiatke, už dlhšie. Najmä u mladých tenistiek sa nezriedka stáva, že v jednej sezóne prudko stúpajú, ale v ďalšej klesajú a nedokážu obhájiť body z predchádzajúceho roka.

Celková kvalita tenistu

Ako vám potvrdí každý stávkar, či už muž alebo žena, je veľmi dôležité sledovať zápasy hráčov, na ktorých chcú staviť. Len tak zistí, aké dobré je podanie, forhend alebo bekhend hráča. Tieto poznatky potom nie je ťažké využiť pri konečnom výbere jeho výberu. Celkovú kvalitu hráčky odráža nielen jej postavenie v rebríčku, ale aj jej zápasy proti hráčkam, ktoré sú na vrchole rebríčka už dlhší čas.

Musíte tiež poznať štýl, ktorý každý tenista produkuje. Určite bude lepšie vyhnúť sa zápasu, v ktorom hrá mierne favorizovaný, ale málo pohyblivý hráč proti extrémne pohyblivému súperovi. To isté platí napríklad aj pre podanie; práve sila podania alebo jeho kvalita môže byť v rozhodujúcich momentoch zápasu najdôležitejším aspektom. Na vytvorenie dobrého tipu na ženský tenis je toho veľa, ale aj tak sa to oplatí, pretože kurzy aj na favoritky sú zvyčajne o niečo vyššie ako na mužov, a ak sa vám podarí získať informácie o hráčkach, môžete zarobiť veľmi dobrú sumu peňazí. Môžete tiež vyskúšať stávkovanie na stabilné stávkové sumy.

Česká stávková komunita, pozor! Tu je česká verzia článku o stávkovaní na ženský tenis: Sázení na ženský tenis

Relevantné správy