Tipsport hokej

Tipsport hokej

Hokej je v Slovenskej republike jeden z najpopulárnejších športov. Tým pádom patrí medzi hojne sledované športy nielen v televízii, ale aj na online portáloch a samozrejme aj live na štadiónoch. Koniec koncov, českí fanúšikovia patria medzi najlepšie na svete a atmosféry na zápasoch bývajú často nezabudnuteľné, alebo aspoň dlho nosené v pamätiach. Sme fanúšikovia aktívni, verní, chceme byť počuť a ​​chceme podporiť náš tím k víťazstvu.

Rekordným počtom divákov na zápase českej hokejovej extraligy je neuveriteľných 21 500 fanúšikov, ktorí sa zišli na zápas Kométy Brno a Sparty Praha. S týmto veľkým nadšením sa spája aj účasť stávkových kancelárií, ktoré ponoria stávkarov ešte hlbšie do hry. Najväčšou z kancelárií je Tipsport. Je zároveň hlavným sponzorom českej hokejovej extraligy, ktorá vďaka tomu nesie hrdo názov Česká Tipsport extraliga ľadového hokeja.

Tipsport ELH

Česká extraliga sa skladá zo 14 tímov. Účasti tímov sú premenlivé (na rozdiel napríklad od NHL), to znamená, že kluby môžu zo súťaže zostúpiť do ligy o jednu úroveň horšiu, teda do 1. ligy. Tohtoročnú sezónu 2022/2023 majú česť hrať tímy HC Dynamo Pardubice, HC Verva Litvínov, BK Mladá Boleslav, HC Škoda Plzeň, Mountfienld Hradec Králové, HC Energia Karlovy Vary, HC Sparta Praha, HC Ocelári , Rytieri Kladno, Bieli Tigre Liberec, HC Olomouc a HC Vítkovice Ridera.

Česká ELH sa rozdeľuje na niekoľko častí. Prvá z nich je základná časť, v ktorej hrá každý tím s každým. Hrá sa 4x – 2x na domácom štadióne, 2x na štadióne súpera, čo znamená, že sa musí prebehnúť 52 hracích kôl. Po ukončení základnej časti sú tímy zoradené do tabuľky podľa bodov. Za víťazstvo sú body tri, za prehru nula. Ak tím vyhrá po predĺžení, dostane body dva.

Tím, ktorý predĺženie prehral, ​​dostane bod jeden. Pokiaľ by nastal variant, že majú dva kluby rovnaký počet bodov, berie sa zvlášť ohľad na výhry, prehry, prípadne ďalej na góly (strelené a inkasované). Potom, po základnej časti, pokračujeme do druhej fázy ligy, takzvaného predkola play-off. Zo základnej časti postupuje 12 tímov, 4 prví z nich preskakujú cez predkolo a posúvajú sa rovno do play-off.

Ostatných osem tímov, teda postupovo piaty až dvanásty tím, hrajú predkolo. Stretáva sa vždy najlepší tím s najhorším tímom, to znamená piaty s dvanástym, šiesty s jedenástym atp. Hrá sa na 3 víťazné zápasy a víťazi postupujú do už spomínanej play-off. Tu, v play-off, už máme iba 8 tímov (4 pôvodní a 4 víťazi z predkola) a opäť sa hrá systémom najhoršie s najlepším. Tentoraz však na 4 víťazné zápasy. Play-off už je klasický „pavúk), teda prvá sa hrá osemfinále, potom sa postupuje do semifinále a nakoniec je finále.

Sledovanie a stávkovanie

Niektoré vybrané extraligové zápasy môžeme sledovať live na ČT šport, ďalej aj na O2 TV alebo na stránkach stávkovej kancelárie Tipsport. Sledovanie cez Tipsport je veľmi jednoduché, stačí sa takzvane zaregistrovať. Má to mnoho výhod. Nemusíme tu sledovať iba zápasy extraligy (ktoré sú tu na nájdenie úplne všetky). Tipsport umožňuje aj sledovanie zahraničných líg, ako napríklad často vyhľadávanú NHL či KHL. Sledovať tu však nemusíme iba hokej, ale akýkoľvek iný šport.

Späť k tematike zaregistrovania sa. Predtým sme sa mohli Tipsport účet vytvoriť klasicky cez internet, dnes už je registrácia málinko zložitejšia, ale o to vierohodnejšia a spoľahlivejšia. Dnes musíme na vytvorenie účtu dôjsť do kamennej pobočky, kde nám účet prepojí s naším bankovým účtom, k čomu je potrebné sa preukázať zmluvou, že je účet naozaj náš. Po prepojení s účtom už môžeme vsádzať na jednotlivé zápasy, góly atď., podľa ľubovôle. Peniaze si na stávkový účet môžeme nielen posielať, ale samozrejme si ich aj vyberať. Je to však iba na nás, aktivita nie je nijako daná. Na Tipsporte existuje aj rubrika takzvaného online stávkovania.

Funguje to tak, že napríklad keď sa hrajú zápasy našej ligy, môžeme online tipovať, v ktorom zo zápasov padne prvý gól, či nasledujúci gól padne v zápase Sparta s Plzňou alebo v zápase Brno s Českými Budějovicami atp. Rubrika je veľmi interaktívna a sú tu stále možnosti stávkovania. Ako už ale vieme, na týchto hazardných hrách môžu vznikať závislosti a môžeme tu presadiť a prehrať neuveriteľné množstvo peňazí. Okrem iného existuje Register vylúčených osôb z hrania hazardných hier v SR. Tam sa môžeme dostať dvoma spôsobmi.

Zapíše nás tam osoba z Ministerstva financií alebo sa tam môžeme zapísať sami dobrovoľne. Pokiaľ je závislosť taká, že už sa nedá ovládnuť, existujú takí, ktorí sa tam zapíšu dobrovoľne a stávkové kancelárie im nemôžu vytvárať účty na hazardných a stávkových spoločnostiach. Po dobrovoľnom vstúpení môže človek po uplynutí určitej doby zase dobrovoľne vystúpiť.

Zaujímavosti

Vrátime sa zo stávok späť k hokeju. Ľadový hokej je veľmi zaujímavý a rýchly šport a štatistiky sa tu robia témer na všetko, hráčom sa robia štatistiky koľko minút zo zápasu odohrali na ľade a koľko boli na striedačke, koľkokrát vystrelili na bránku a mnoho ďalších. Najproduktívnejším hráčom Tipsport ELH je aktuálne Pavel Petera, ktorý za sezónu nazbieral 765 bodov, strelil 272 gólov a na 493 gólov nahrával. Hokej je hra rýchla a celkovo najrýchlejší gól všetkých českých extraligových čias strelil Dominik Pacovský, hráč Sparty, do bránky HC Energie Karlovej Vary a to už po siedmich sekundách.

Táto rýchla bránka sa zapísala do dejín 16.11.2011. O necelé dva roky neskôr strelil rovnako rýchlo hráč z trineckých Oceliarov, Petr Ton, gól do bránky pražskej Sparty. Najväčším počtom titulov sa chváli tím VHK ROBE Vsetín. Ligu vyhrali dohromady šesťkrát (a dokonca päťkrát po sebe v rade), posledný titul získal však už v sezóne 200/2001. Hneď v závese je HC Sparta Praha a HC Oceláři Třinec, ktorí majú tituly štyri.

Zaujíma vás Tipsport a hokej? Prečítajte si o ňom v češtine: Tipsport hokej

Relevantné správy