Tipsport bonifikácia

Tipsport bonifikácia

Na kurzové stávkovanie pri Tipsporte je možné využiť aj tzv. bonifikáciu. O čo sa jedná a ako celý systém vlastne funguje?

Čo je kurzová bonifikácia?

Kurzová bonifikácia je mechanizmus, ktorý stávková kancelária Tipsport ako novinku predstavila v roku 2017.

Využitie bonifikácie umožnilo navýšenie celkovej výhry na tiket, a to v maximálnej výške až 100 %. Zároveň však bolo navýšenie limitované vkladom, a to pri maximálnej výške 2 500 Kč. Podmienkou na uplatnenie sú tzv. Nety.

Ako sa navýšenie počítalo?

Cena v Netoch hradená tipujúcim za kurzové zvýhodnenie sa rovná požadovanému percentu kurzového zvýhodnenia uplatnenej na výšku vkladu. To prakticky znamená, že pri vklade vo výške 200 Kč bude zvýhodnenie vo výške 10% štát 20 Netov. Obdobne pre vklad 500 Kč požadované zvýhodnenie 25% bude cena za zvýhodnenie 125 Netov.

Ako nastaviť kurzovú bonifikáciu?

Stačilo si po prihlásení pripraviť tiket a potiahnutím ukazovateľa na tachometri si nastaviť takú bonifikáciu, aká vám najlepšie vyhovuje.

Navoliť bolo možné zvýhodnenie v ľubovoľnom rozmedzí 0 až 100 %. V okamihu, keď ste si navýšili kurz o dané percento, bolo nutné analogicky vynaložiť rovnaké percento vkladu zaplatené v Netoch. Toto pravidlo platilo pre každú jednotlivú stávku na tikete.

Pri kombi tiketoch alias populárnych „kombíkov“ sa Nety za bonifikáciu počítali podľa počtu stávok, teda jednotlivých kombinácií a vkladov na ne.

Čo sú Nety a ako ich získať?

Nety sú vernostné body, ktoré môže prakticky získať každý, kto je pri Tiposporte registrovaný. Avšak pozor, vlastné založenie účtu nestačí, svoju registráciu navyše musíte plne dokončiť overením svojej totožnosti a bankového účtu.

Na to, aby ste mohli zbierať bonusové Nety, musíte byť ďalej v stávkovej kancelárii aktívnym užívateľom. Získať ich tak v prvom rade môžete zo stávok. To je asi najprístupnejšia metóda. Na bonusové body máte nárok pri podaní tiketov s určitými kurzami. Nety je možné získať ako z klasických predzápasových stávok, tak aj pri live stávkovaní.

Svoje Nety budete môcť získať za každú stávku, ktorú si pri Tipsporte uzavriete. Stávková kancelária vám ich pripíše jednoducho v okamihu, keď dôjde k vyhodnoteniu vášho tiketu. Počet Netov závisí od celkového kurzu danej stávky, pohybuje sa od 2 do 25 % z vkladu pri predzápasových stávkach, pri mix a live stávkach je to až 10 % z vkladu. V priebehu jedného dňa potom môžete získať maximálne 100 Netov.

Ďalšia možnosť, ako si prísť na dostatočnú zásobu bonusových Netov, sú súťaže. Jedna z foriem promo akcií, ktorá vám dokáže vygenerovať prvé Nety, je už registračný bonus. Aby ste ho získali, tentokrát nemusíte vykonávať žiadny vklad. Dostane ho vyplatený každý hráč, a to vo výške 150 Netov (čiže 150 Sk).

Pomerne často sa medzi stávkarmi skloňuje aj iný spôsob, ako sa k Netom dostať: Ide o tzv. „Nety za zdieľanie“, teda jednoducho povedané o bonus za to, že do stávkovej kancelárie privediete ďalších hráčov, a to prostredníctvom zdieľania svojich tiketov a analýz . Podmienkou je, aby sa títo novo prichádzajúci záujemcovia registrovali a vykonali prvý vklad.

Motivujúcim prvkom pre súčasných stávkarov je to, že čím viac nových tipujúcich privediete, tým vyššia bude odmena v Netoch pri prepočte na jednu osobu. Pre ilustráciu príklad: Ak sa vám podarí získať 102 a viac klientov, dostanete dokonca 200 Netov za klienta.

Nety sa vám vždy pripisujú na vaše Tipkonto. Sú ale oddelené od reálnych peňazí, ktoré na svojom účte taktiež máte.

Existuje ešte kurzová bonifikácia?

Minulý čas ohľadom informácií o kurzovej bonifikácii je na mieste. Posledná oficiálna správa o tomto mechanizme pochádza na Tiposporte z roku 2017, kedy sa hovorilo o navýšení zvýhodnenia z pôvodných 25 % až na 100 %.

Následne sa v roku 2020 objavila správa, že došlo k zrušeniu kurzovej bonifikácie. Pre tých, ktorí túto funkcionalitu využívali, išlo navyše o dvojnásobné sklamanie. Rovnakým spôsobom totiž bolo možné využívať aj tzv. Goldeny pri sesterskej Chance. Aj tá sa však uchýlila v tom istom roku k zrušeniu tohto zvýhodnenia, pretože spoločnosť patrí do spoločnosti TIPSPORT Holding a.s. a rozsahom služieb Tipsport kopíruje.

Ako vsádzať prostredníctvom Netov?

Stávkovanie za Nety alebo Goldeny pri Chance ale zostáva v platnosti, a to pozor, s minimálnou stávkou 5, ako ďalej informujú posledné aktuálne zdroje.

S Netami môžete manipulovať rovnako ako s bežným vkladom v peniazoch. Bonusové body si stavíte podľa vlastného uváženia, informuje priamo Tipsport vo svojom pomocníkovi a prípadnú výhru už inkasujete v korunách.

Stav svojho herného konta zistíte jednoducho, stačí sa pozrieť do jeho detailu. Na webe aj v mobilnom telefóne ho nájdete na rovnakom mieste, to znamená vpravo hore. Na prvom riadku je viditeľná aktuálna suma, ktorú máte k dispozícii v korunách, druhou položkou je počet Netov. Navyše nemusíte nič prepočítavať, jednoducho platí pravidlo, že 1 Net sa rovná 1 Sk.

Na čo možno ďalej Nety využiť?

Niektorí stávkari svoje Nety využívajú tak, že si za nich nechávajú posielať informačnú SMS s výsledkami tiketov. Celá „sadzba“ je pomerne priamočiaro nastavená, 1 SMS vyjde na 1 Net.

Pokiaľ svoje Nety nechcete presadiť,môžete ich využiť aj inak. Uplatniť je možné bonusové body aj na nákupy originálnych darčekov anebo na súťaže. Tipsport do bohatej ponuky zaradil napríklad oblečenie, elektrický gril či mobilný telefón a podobne.

Môžem si Nety previesť na peniaze?

Žiadny špecifický mechanizmus pre prevod 1:1 stávková kancelária Tipsport v súčasnej dobe neumožňuje. Na to, aby ste bonusové Nety premenili na bežné peniaze, ich jednoducho potrebujete vložiť do hry alebo staviť. Na tieto prostriedky už nie sú naviazané žiadne dodatočné podmienky a môžete s nimi naložiť následne ľubovoľne.

Záleží tak na vás, akú vysokú mieru rizika ste ochotní akceptovať. Ako relatívne nízko rizikový koncept tak napríklad skúsení stávkari odporúčajú tzv. matched betting. Táto technika stávkovania ťaží zo zisku z uvítacích bonusov a bonusových stávok zadarmo.

Čeština a stávkovanie s Tipsportom: prečítajte si naše tipy a triky v českej verzii: https://sazejme.cz/tipsport-bonifikace/

Relevantné správy