Fortuna – Stávkový klub

Fortuna - Stávkový klub

Stávková kancelária Fortuna je výbornou voľbou pre stávkovanie na internete. iFortuna je popredný bookmaker s českou licenciou, ktorý obdržal už mnoho odporúčaní.

Česká stávková kancelária Fortuna poskytuje stávkovanie na internete prostredníctvom stránky www.iFortuna.sk. Pôvodom česká stávková kancelária Fortuna vznikla v roku 1990 v Prahe pod menom Fortuna stávková kancelária, a.s. Stávková kancelária iFortuna patrí finančnej skupine Penta.

V súčasnosti patrí iFortuna medzi najväčšie stávkové kancelárie v strednej Európe. iFortuna pripravuje pre svojich zákazníkov rôzne súťaže a okrem iného tu nájdete aj preview na zápasy. Stávková kancelária iFortuna ponúka okrem internetového stávkovania na PC aj stávkovanie cez mobil.

Bet Club

Súčasťou tzv. Bet Clubu sa môže stať úplne ktokoľvek. Je určený pre začínajúcich hráčov, nováčikov. Club chce odovzdať veľké množstvo možných úspešných stávok. Informovať záujemcov natoľko, aby vedeli o čom je skutočné stávkovanie, ale aj ako sa z neho predovšetkým nezblázniť. A ako sa ním hlavne baviť, pretože to predstavuje pre Fortunu najdôležitejší cieľ.

Počiatok v Bet Clube pre nováčikov

Bet Club, predstavuje označenie stávkarského klubu. Neukazuje ako vyhrať, ale ako vsádzať a samotným stávkovaním sa baviť.

Bet Club a pravidlá

Samotný Bet Club nesie určité pravidlá, ktoré je potrebné dodržiavať. Celkom je ich 5. Tieto pravidlá znie:

1. Keď vyhráš tak sa z toho nezblázni.

2. Keď prehráš tak sa z toho nezblázni.

3. Vsádzaj pre zábavu, ale nie pre peniaze.

4. Nikdy nesádzaj viac, než dokážeš prehrať.

5. Stávkovanie je možné iba od 18 rokov.

Kde vsádzať a za aké sumy?

Dôležité je stávkovanie zbytočne nepreháňať. VBet Clube ide predovšetkým o zábavu. Úplne najskôr, kde si môžeš staviť ich najmä pri Fortune. Žltá je jednoducho najlepšia, už je to tak. Pre členov, ktorí sú radšej na technológiách je možné stávkovanie na online webovej stránke ifortuna.sk. Vsádzať sa dá aj cez aplikáciu Fortuny alebo pobočky, ktorých je v SR celá veľa, kde si dokonca môžete aj nechať poradiť.

Vsádzať je najvýhodnejšie za toľko, koľko môže človek prehrať. Musíte počítať s tým, že nie každý tiket je víťazný.

Kurz

Kurzom je číslo, do ktorého sa človek jednoducho zamiluje. Je zaokrúhlené na 2 desatinné miesta (X celé niečo) a hovorí nám, aká je pravdepodobnosť, že to, na čo si stavíte vyjde. Čím je kurz nižší, tým väčšia šanca, že to tak naozaj bude. Keď sa kurzom vynásobí vsadená čiastka, vyjde výhra.

Najnižší kurz u Fortuny je 1,01, ale môže vystúpiť až do niekoľkých stoviek.

Kurzy okolo 1,3 a 1,5 sú všeobecne tie, s ktorými sa vsádza najviac.

Základné čísla

Neočakávajte žiadne zložité matematické výpočty. Nebudete potrebovať ani kalkulačku. Ako číslica nám postačia jednotky, dvojky a nuly. A potom príde na rad aj trocha stávkarského slangu.

Na základné stávkovanie nepotrebujete viac, než počítať do 2.

0,1 a 2 sú zásadné pre každý duel, keď tipujete. V hre máme súpera A a domáceho vs súpera B a hosťa.

Keď stavíme číslo 1, sadíme na 1. Z dvojice – na súpera A.

Keď sadíme 2, sadíme na 2. z dvojice, teda na súpera B. V prípade vsadenia čísla 0 nesádzame ani na jedného.

Kombinácia:

1 a 0 – 1. tím vyhráva ale aj 0, čo je remíza, to znamená, že neprehrá domáci.

0 a 2 – 0 je remíza, 2 je výhra súpera B (hosta), a preto neprehrá hosť.

1 a 2 – zápas neskončí remízou, výhra kohokoľvek.

Pri tomto stávkovaní je najmä dôležité 3. pravidlo.

SOLO vs AKO

Ide o dve najzákladnejšie stávky.

Solo znamená 1. Pokiaľ máme na tikete 1 stávku a nechceme to preháňať, vytvorili sme solo tiket. 1 kurz – jednoduchá matematika

Ako – tu už sa musí trochu počítať. Tiket, kam sa dávajú minimálne 2 zápasy a všetky kurzy sa ti medzi sebou násobia. Napríklad, ak máme 2 zápasy po kurzoch 1,5 -> 1,5 krát 1,5 = 2,25.

Čím viac zápasov, tým väčšia potenciálna výhra, ale aj väčšia šanca na neúspech, pretože keď nevyjde 1 tak nemusí vyjsť celý tiket.

Menej ako alebo viac ako?

= tzv. under a over

Nechce sa vám vsádzať len na výsledok alebo máte pocit, že tušíte koľko bodov alebo gólov v zápase padne? Pokiaľ si myslíte, že padne minimálne 5 gólov tak to sa vsádza možnosť + 4,5 = 5 a viac.

Pokiaľ zvolíte možnosť – 4,5 tak ste presvedčení o tom, že padne menej ako 5 gólov (teda maximálne 4 góly).

Cash-Out

Cash-Out predstavuje možnosť vyplatiť si tiket ešte pred jeho uzavretím.

Túto možnosť je možné využiť kedykoľvek, keď máte na tikete 1 úspešne vyhodnotený zápas.

Predzápasové vs. LIVE stávky

V situácii, keď idete na zápas a chcete všetko prežiť v pokoji, nie je nič jednoduchšie ako si naň staviť dopredu. Avšak pokiaľ ste si pred zápasom zabudli staviť alebo máte radi adrenalín priamo pri ňom, tak sú pre vás live stávky priamo stvorené. Kurzy sa tu menia ze sekundy na ďalšie. Ide najmä o to, čo sa práve deje a vy máte možnosť stávkovať naživo. Zaváňa to veľkou šancou, ihneď môžete vsádzať na to, že padne gól. Napríklad pri červenej karte je okamžitá šanca na výhru väčšia.

Pri live stávkovaní sa musíte sústrediť iba na prítomný okamih, a čo sa dialo pred chvíľou už vás jednoducho netrápi.

Dvojitá šanca tzv. second chance – čiže dvojnásobná šanca na výhru

V prípade, keď túžite mať väčšiu šancu na úspech, aj keď s trochu menším kurzom, tak ste práve trafili jackpot. Keď stavíte dvojitú šancu na futbale a pridáte 1 (výhru domácich), následne nemáte potrebu, aby domáci vyhrali celý zápas. Stačí, aby viedli v polčase. Napríklad ak stavíte na domácich, ktorí prehrajú 2:1, ale po polovici viedli 0:1. To znamená, že vy ste víťazom. To isté platí pre hokej. Tu je však dôležitý výsledok po prvej tretine. Nemusíte vsádzať iba na výhru, ale aj na remízu.

 Malá domov

– inak tiež nádej na malú cenu útechy

Sú stávkari, čo sa vyžívajú v dlhých tiketoch s vysokým kurzom. Ktovie, čo títo ľudia robia potom, keď stávka nevyjde. Pokiaľ sa to týka práve vás, teda ak vy ste tento typ stávkara tak práve teraz dôkladne čítajte. Keď urobíte u Fortuny tiket s minimálnym kurzom 100:1, všetky kurzy sú do maximálneho kurzu 2,5 : 1 a nemáte však žiadne ďalšie zvýhodnené kurzy ako napríklad favorit +, môžete si pridať tip stávky ,,Malá domov“.

Keď vyjde celý tiket, beriete samozrejme plnú výhru. Problém nastáva v okamihu, nevyjde ani jeden jediný zápas. V takom prípade vyhráš aspoň päťnásobok svojej stávky. Takže ak tipujete 10 Kč s kurzom 100:1 normálna výhra potom predstavuje 1000 Kč. Keď ale miniete v 1 tipe, dostanete celkom 50 Sk, čo robí malú cenu útechy.

Moto

Moto Bet Clubu na záver znie: ,,Veľa Fortuny!“, čo má rovnaký význam ako veľa šťastia.

Pre českých čitateľov: Všetko o Fortune je teraz vo vašom jazyku: Fortuna – Bet Club

Relevantné správy