Fortuna – nielen futbalové štatistiky na webe a v aplikácii

Fortuna - nielen futbalové štatistiky na webe av aplikácii

Fortuna sa stala hlavným sponzorom 1. českej futbalovej ligy. Ponúka tak na toto konto aj podrobné štatistiky.

iFortuna v spojení s českým futbalom

Najvyššia futbalová súťaž sa v priebehu svojej histórie premenovávala hneď niekoľkokrát. V nedávnej minulosti sa iba krátko volala ePojisteni.cz liga. V roku 2016 porovnávač poistenia striedala po obyčajnom roku na poste sponzora spoločnosť HET a futbalová liga tak nosila aj jej názov.

Od sezóny 2018/19 sa potom stala titulárnym sponzorom stávková spoločnosť Fortuna. Tá s tuzemským futbalom nadviazala spoluprácu v nebývalom rozsahu, týka sa nižších súťaží a reprezentácie. A udržala sa na tejto pozícii dodnes.

Najvyššia futbalová súťaž tak po boku známej stávkovej kancelárie vstúpila v júli 2022 už do svojej jubilejnej 30. sezóny. Podľa aktuálnych informácií z roku 2022 platí stávková kancelária iFortuna futbalovej lige čiastku 78 miliónov korún.

Zmluva medzi Fortunou, Futbalovou asociáciou SR a Ligovou futbalovou asociáciou, ktorá riadi profesionálne súťaže, bola oficiálne uzavretá na šesť rokov.

Futbalové štatistiky najvyššej českej futbalovej ligy

Priamo na webových stránkach nájdete rozšírené ligové štatistiky. Tieto údaje sú k dispozícii pre sezóny 2013/14. Štatistiky sú preberané z údajov v zápisoch o stretnutí a od externého dodávateľa Instat Limited.

Ďalej sa na tomto webe uvádza, že v historickom prehľade lídrov sú vyobrazení iba tí hráči, ktorí odohrali v lige aspoň 60 zápasov. V podrobnom zobrazení potom sú štandardne uvedení všetci hráči.

Štatistiky sú rozdelené do nasledujúcich kategórií:

 • hráči
 • brankári
 • tímy
 • tréneri
 • zápasy
 • rekordy, míľniky a série
 • diváci
 • rozhodcovia
 • vzájomné zápasy
 • krížové štatistiky
 • prihraj:kráľ asistencií

Podrobnejšie sú potom jednotlivé štatistiky rozdelené takto:

 • V rámci hráčov si môžete zobraziť top ofenzívne ukazovatele, top defenzívne ukazovatele, góly, prihrávky, prihraj: kráľ asistencií, disciplinárne a tituly a zostupy.
 • Pre štatistiky brankárov je možné vyobrazenie top ukazovateľov.
 • V rámci tímov možno ďalej využiť top ofenzívne ukazovatele, top defenzívne ukazovatele, góly, prihrávky, disciplinárne a tituly a zostupy.
 • iFortuna štatistiky v rámci kategórie trénerov zahŕňa top ukazovatele a tituly a zostupy.
 • V zápasoch je možné zobraziť top ukazovatele.
 • Rovnako tak v kategórii rozhodcov je možné vygenerovať top ukazovatele.
 • V rámci kategórie divákov je možné opäť filtrovať top ukazovatele, prípadne sezóny.

Ostatné športové štatistiky vo Fortune

Fortuna samozrejme neponúka štatistiky iba futbalové, ale má túto možnosť aj pre iné športy, ako je napríklad futbal, hokej alebo stolný tenis.

Napríklad čo sa týka hokeja, umožní vám iFortuna podrobné definovanie hľadísk, pre ktoré vás štatistiky zaujímajú. Vyhľadať si môžete iba konkrétny štát, ak vás napríklad zaujímajú iba zápasy domáce.

V Česku ďalej konkrétne možno vygenerovať štatistiky pre 1. alebo pre 2. ligu. Z prehľadovej tabuľky vyčítate strelené góly/inkasované bránky, bodový rozdiel a body.

Sledovanie športových štatistík je pre každého hráča veľmi dôležité. Venovať by sa mal stávkovaniu iba v tých športoch, v ktorých sa orientuje, a to veľmi dôkladne. Hráč by mal svoju stávkovú stratégiu postaviť práve na štatistikách a zároveň na sledovanie informácií a športových aktualít.

Je totiž nutné si pamätať, že vo svete športového stávkovania jednoznačne nie je nič isté. Všímať si je nutné mnoho kritérií. Zo štatistík vzájomných duelov tak možno napríklad vyčítať, či je šanca na to, aby sa zápas ešte prekvapivým spôsobom otočil.

Štatistiky v mobilnej aplikácii iFortuna

Štatistiky v detailnej podobe nájdete aj v mobilnej aplikácii Fortuny. Ide o možnosť, po ktorej športoví fanúšikovia volali už pomerne dlho.

Vďaka aktualizácii v roku 2017 sa ich tak stávkari našťastie dočkali. V súčasnej dobe patria mobilné aplikácie Fortuny už k tým najprepracovanejším na trhu. A tomu zodpovedá aj rozsah športových štatistík. Momentálne tak už ponúka detailné prehľady pre celý rad športov. K dispozícii sú pre tie najpopulárnejšie športy, ale aj pre ďalšie odvetvia, ako je basketbal, volejbal, hádzaná, baseball, futsal či florbal.

Pre hokej môžete využiť štatistiky strelcov, počty gólov alebo vzájomné zápasy, pri stávkovaní na tenis si môžete nájsť bilanciu hráčov podľa povrchu alebo aktuálny rebríček. Pokiaľ patríte k futbalovým fanúšikom, pozrite sa tiež na úspešnosť v polčasoch, domácu či vonkajšiu bilanciu tímov, prípadne na aktuálnu formu

V aplikácii sa, pozor, nachádzajú detailné predzápasové štatistiky aj rozšírené štatistiky pre režim LIVE.

Ste z Českej republiky a máte záujem tipovať s Fortunou? Máme pre vás českú verziu tohto článku: Fortuna – nejen fotbalové statistiky na webu a v aplikaci

Relevantné správy