Vyplácanie tiketu pri Tipsporte

Vyplácanie tiketu pri Tipsporte

Kurzové stávkovanie má u nás aj vo svete nemalé množstvo priaznivcov, pre ktorých sa jedná o zábavu, spestrenie sledovania športových prenosov av neposlednom rade samozrejme aj o šancu na výhru. Veľká časť z priaznivcov stávkovania potom logicky využíva služby jednej z najväčších a najznámejších stávkových kancelárií u nás, teda Tipsportu.

Predtým, než sa stávkari rozhodnú stávkovať práve pri Tipsporte (alebo všeobecne akejkoľvek inej kancelárie), mali by sa určite snažiť dozvedieť maximum informácií o ňom. Patria medzi ne aj informácie o tom, ako konkrétne prebieha vyplácanie tiketu.

Ako vsádzať pri Tipsporte

Predtým, než sa začneme zaujímať o to, ako si nechať vyplatiť výherný tiket, je namieste si ujasniť, ako si taký tiket na začiatku vôbec staviť. Všeobecne existujú dve možnosti. Tou prvou je klasická stávka v kamennej pobočke. To je spôsob klasický, avšak dnes už prekonaný, o čom svedčí aj klesajúci počet pobočiek všetkých stávkových kancelárií (niektoré ich nemajú vôbec).

V dnešnej dobe hrá prím jednoznačne stávkovanie online. Okrem toho, že ponúka možnosť uzatvárať stávky kedykoľvek a odkiaľkoľvek, ponúka online stávkovanie ešte jedno veľké lákadlo: live stávky. Tipsport aj ďalšie stávkové kancelárie ponúkajú staviť si aj v priebehu zápasu alebo inej udalosti. Výsledkom je však opäť štandardný tiket.

Vyplatenie tiketu v kamennej pobočke

Ak ste si vsadili tiket v kamennej pobočke, presne tam sa s ním musíte dostaviť aj preto, aby vám bol vyplatený. Nie je potrebné nič iné, než odovzdať obsluhe svoj tiket a počkať si na to, až vám budú o niekoľko okamihov neskôr vyplatené peniaze. Je samozrejme potrebné, aby bol tiket výherný. To, či tomu tak naozaj je, vám obsluha na pobočke Tipsportu samozrejme oznámi, ale nie je od veci si vopred overiť, či je váš tiket naozaj výherný, napríklad preto, aby ste nevážili cestu na pobočku zbytočne.

Zdalo by sa samozrejmé, že nejaká tá pobočka Tipsportu v okolí bude vždy otvorená (v rámci otváracích hodín samozrejme), pandémia nás ale naučila, že to nemusí byť vždy pravda a Tipsport má teraz pre prípad nariadeného plošného zatvárania prevádzok k dispozícii formulár s názvom „ Žiadosť o výplatu výhry z dôvodu povinného uzavretia pobočky“, ktorý je možné vyplniť a odoslať Tipsportu buď poštou, alebo v oskenovanej forme na e-mail (žiadosť obsahuje číslo tiketu, informácie o stávkari a tiež číslo účtu, na ktoré bude chcieť vyplatiť výhru).

Z vyššie uvedeného je zrejmé, že stávkovanie online je dnes naozaj lepšou voľbou, vyplácanie tiketov je v jeho prípade totiž oveľa pohodlnejšie.

Vyplatenie online tiketu

Ak máte na webe Tipsportu hráčsky účet, môžete si svoj tiket staviť online. V takom prípade vám starosti s vyplácaním tiketu prakticky úplne odpadajú. Vyhodnotenie, a následne aj finálne vyplatenie výhry prebieha v tomto prípade úplne automaticky. Hráč tak na svojom konte uvidí výhru vo väčšine prípadov prakticky hneď po skončení konkrétnej udalosti.

Napriek tomu môžu nastať niektoré situácie, pri ktorých aj napriek tomu, že má hráč pocit, že na výhru existuje jasný nárok, peniaze za výhru nenaskočia. Žiadna panika nie je ani v takýchto prípadoch na mieste a Tipsport hráča o výhru, ktorá mu patrí, samozrejme nepripraví.

Pri výsledkoch zápasov môže problém nastať len veľmi výnimočne, skôr sa bude týkať takých stávkových príležitostí ako je počet striel v hokejovom zápase, počet dvojchýb v tenise a pod.

Štatistiky tohto typu sú potvrdzované v oficiálnom zápise zo stretnutia, ktorý je v tomto prípade prameňom, z ktorého bookmakri čerpajú. Práve u takýchto štatistík sa niekedy líšia čísla uvádzané napr. počas televízneho prenosu a čísla z oficiálneho zápisu. Chvíľu preto môže trvať, kým môže byť tiket definitívne vyhodnotený.

Nie je preto potrebné vidieť problém vo chvíli, keď výhra nepribudne na hráčskom účte hneď, ako zápas skončí. Tipsport všeobecne tikety vyhodnocuje veľmi rýchlo, niekedy si ale zaslúži, aby mu hráči preukázali trochu trpezlivosti.

Ďalší potenciálny problém môže nastať vo chvíli, keď je zápas ukončený predčasne, resp. je prerušený kvôli nepriaznivému počasiu, na príkaz polície atď. V tomto prípade musí stávková kancelária čakať na rozhodnutie príslušnej športovej asociácie alebo usporiadateľa súťaže o tom, za bude zápas opakovaný, bude sa v ňom pokračovať alebo či skončí kontumáciou a pod. V takýchto prípadoch sa môže čakanie pretiahnuť aj na niekoľko dní.

Aj napriek všetkej snahe sa ale môže vždy stať, že si je hráč istý tým, že bol tiket vyhodnotený zle. Pri Tipsporte sa to stáva úplne výnimočne, ale neomylný nie je samozrejme nikto na svete. Aj na také prípady ale Tipsport pamätá a existuje postup, ktorý hráčom hovorí, čo majú v takejto situácii robiť.

Reklamácia tiketu

V aplikácii alebo na webe Tipsportu si môže hráč každý svoj tiket „rozliknúť“ čím sa dostane do ponuky akcií, ktoré môže vykonať. Jednou z nich je aj „reklamácia tiketu“. Stávková kancelária následne skontroluje výsledok danej stávkovej príležitosti a pokiaľ skutočne došlo k chybe, rýchlo ju napraví.

Pokiaľ je vo výsledku skutočne chyba, týka sa aj ostatných tipujúcich. Nie je preto vylúčené, že ju niekto nahlási pred vami ak oprave dôjde ešte než odošlete svoju reklamáciu. Je tiež očakávateľné, že s chybou sa stretnete skôr pri výsledku stretnutia druhej thajskej ligy ako vo finále Ligy majstrov, ale či tak alebo onak, náprava je väčšinou otázkou chvíľky.

Zhrnutie

Z vyššie uvedeného je zrejmé, že vyplatenie tikete je pri Tipsporte veľmi jednoduché a rýchle. Pokiaľ si svoj tiket stavil online, hráč väčšinou nemusí robiť vôbec nič a všetko je automatické. Aj v prípade problémov, ktoré sú pri Tipsporte veľmi zriedkavé. Inými slovami, nie je sa čoho báť. Nezostáva teda než hráčom popriať šťastie v hre a bezproblémové vyplácanie výherných tiketov.

Pre českých fanúšikov Tipsportu: získajte informácie vo svojom jazyku: Vyplácení tiketu u Tipsportu

Relevantné správy