Tipsport súťaže

Tipsport súťaže

Tipsport, to nie je len bežné pobočkové alebo online vsádzanie. Táto spoločnosť ponúka aj mnoho súťaží, ktoré prebiehajú buď jednorazovo, alebo v priebehu celého roka. Zapojiť sa do nich môžete v prípade, že máte na Tipsporte vytvorené herné konto. Je možné v nich vyhrať rôzne ceny a odmeny, najčastejšie peniaze alebo nety. Súťaže ako Tipsport Pyramída či Tipliga sú veľmi populárne a pravidelne sa do nich zapája veľký počet stávkarov. Pokiaľ v nich chcete uspieť, potrebujete hlavne stávkarské umenie, ale aj trochu šťastia. Pozrime sa na najobľúbenejšie Tipsport súťaže.

Tipsport Pyramída

Pyramída je jednou z najobľúbenejších súťaží na Tipsporte. Ide v nej o to, aby ste vytvorili 10 úspešných tiketov po sebe (pyramídu). Tikety ale majú vopred daný a požadovaný celkový kurz, ktorý na to, aby ste ich mohli do daného kola Pyramídy zaradiť, musíte splniť.

Minimálny vklad na tiket je 50 Kč a kurzy, ktoré musíte v jednotlivých kolách splniť, sú nastavené takto:

  • koleso 1,1+
  • koleso 2,0
  • koleso 3,0+
  • koleso 4,0+
  • koleso 5,0+
  • koleso 6,0+
  • koleso 7,0+
  • koleso 8,0 +
  • koleso 9,0+
  • koleso 10,0+

Pre hráča, ktorý úspešne zostaví celú pyramídu, je pripravená hlavná cena 15 000 000 Sk, ktorá sa ale s každou zahájenou pyramídou všetkých hráčov na Tipsporte zvyšuje. Aktuálne je pre výhercov Pyramídy pripravených už cez 18 000 000 Sk. Cena útechy (ak sa dostanete do 10. kola av ňom zlyháte) je 2 000 000 Sk.

Príjemné sú ale aj ostatné odmeny – ak vypadnete v 9. kole, vyhráte 200 000 Netov, za vypadnutie v 8. kole je 15 000 Netov, v 7. je to 200 Netov, v 6. 100 netov av 5. 50 netov. Nižšie kolesá nie sú odmeňované.

Výhra vyzerá samozrejme lákavo, zostavenie pyramídy ale nie je nič jednoduché. Vašu šancu trochu zvyšuje to, že ich naraz môžete mať rozohraných až 5. Za jeden deň sa ale v rámci jednej pyramídy dá posunúť iba o jedno kolo. Celú pyramídu je potom potrebné zostaviť do 30 dní.

Tipsport Pyramída beží nepretržite, a preto si ju môžete rozbehnúť kedykoľvek. O jej náročnosti ale svedčia štatistiky – na Tipsporte už stávkari k tejto chvíli rozbehli približne 10,5 milióna pyramíd, z ktorých bola úspešná iba jedna jediná. Do 10. kola sa pozrela aj iba jedna pyramída, do 9. potom 10.

Tipsport Tipliga

Ako už napovedá jej názov, Tipsport Tipliga je dlhodobá stávkarská liga. Tvorí ju celkom 13 úrovní, v rámci ktorých sa ďalej nachádzajú jednotlivé skupiny (ligy). Najvyššia liga má samozrejme iba jednu skupinu, liga 2. úrovne má 2 skupiny, liga 3. úrovne má 4 skupiny. Každá nasledujúca nižšia liga má dvojnásobný počet skupín ako liga, ktorá sa nachádza v rebríčku nad ňou.

V rámci jednotlivých skupín sa vytvára ligová tabuľka stávkarov. Tí získavajú body za tikety zaradené do Tipligy. Počet bodov je určený výslednou výhrou na tikete, je ale regulovaný denným limitom Tipligy (každá úroveň Tipligy má nastavený denný limit, za koľko je možné do súťaže staviť – tým je zaistené to, že nebudú zvýhodňovaní hráči tipujúci vyššie sumy). Napríklad – stavím tiket za 100 Sk na kurz 5 a zaradím ho do Tipligy úrovne Prales, kde je denný limit 50 Sk. Tiket vyhrá. Výhra je síce 500 Kč, do Tipligy ale dostanem počet bodov zodpovedajúcich dennému limitu (50 Kč x kurz 5 = 250 bodov).

Poradie stávkarov v rámci jednotlivých skupín je mesačné a každý mesiac sa začína od začiatku, hráči tiež na začiatku nového mesiaca menia úrovne (postupujú a zostupujú). Odmeny sú udeľované za konečné mesačné umiestnenie od 3. triedy nahor.

V 3. triede a Okresnom prebore dostanú odmenu stávkari na prvých 3 miestach, A trieda a B trieda odmení prvých 4 stávkarov, Krajský prebor, Divízia, Národná liga a 2. liga majú 5 šťastlivcov, av 1. lige bude odmenených prvých 6 miest (odmena je v netoch – postupne 10 000, 8 000, 6 000, 3 000, 2 000 a 1 000).

Hráči, ktorí sa v novembri budú nachádzať na úrovniach 1. liga, 2. liga, Národná liga, Divízia, Krajský prebor a A trieda navyše postúpia do stávkarského Turnaja majstrov, kde sa budú môcť stretnúť o 500 000 Sk.

Turnaj majstrov Tipsport

Do Turnaja majstrov Tipsport, ktorý sa hrá pravidelne koncom kalendárneho roka, sa dostanú najlepší stávkari z Tipligy a Tipcupov. Samotný Turnaj majstrov je, čo sa týka pravidiel, vlastne ďalším Tipcupom. Rozdiel spočíva v tom, že sa ho nemôže zúčastniť každý, ale stávkar sa do neho musí kvalifikovať svojimi výsledkami z TL alebo TC. Skvelé je, že do výsledkov možno zahrnúť aj handicapy, vďaka čomu máte väčšiu šancu na výhru.

Tipcupy sa hrajú vždy na jednotľivé kolesá. Hrať sa ale môže rôznym systémom:

Hra všetci proti všetkým – v týchto Tipcupoch súperí celá stávkarská komunita v rámci jednej skupiny. Do ďalšieho kola postupuje vždy lepšia polovica hráčov až do tej doby, než tento systém určí víťaza (posledného hráča).

Hra Dvojica – tento systém postaví proti sebe dvojice stávkarov a vytvorí pre celý TC pavúk. Ďalej postupuje vždy ten lepší z dvojice.

Hra Skupiny – začína so súperením v skupinách (často bývajú osemčlenné), ďalej postúpi vopred stanovený počet hráčov. Po skupinách nasleduje opäť pavúk a vyraďovacia časť vo dvojiciach.

Pravidlá sa pre jednotlivé Tipcupy môžu líšiť, preto je vždy potrebné dôkladne si naštudovať pravidlá. Avšak princíp bodového ohodnotenia zostáva vždy rovnaký – vždy sa určí denný vkladový limit pre jednotlivé kolo TC, ktorý sa v prípade úspešného TC tiketu vynásobí výsledným kurzom na tikete. Výsledná hodnota je bodovým ohodnotením za tiket do aktuálneho rebríčka TC.

Jednotlivé Tipcupy ponúkajú aj rôzne výhry – v priebehu roka sa ale často hrá napríklad o 50 000 alebo 100 000 Netov. Hlavná cena v Turnaji majstrov bola pri poslednom súboji 500 000 Netov.

Najlepšie tipy na stávkovanie s Tipsportom teraz v češtine. Tipsport soutěže

Relevantné správy