Systém stávok MARTINGALE

Sázkový systém MARTINGALE

Pôvodný ruletový systém Martingale, ktorý väčšina ľudí pravdepodobne pozná, ak nie pod týmto názvom, tak pod stratégiou zvyšovania stávok po každej prehratej hre, sa v poslednom čase stal veľmi populárnym v kurzovom stávkovaní. Je to však ziskový systém ?

Princíp tohto systému je veľmi jednoduchý. Ak hovoríme o kurzovom stávkovaní, stavíte určitú sumu peňazí na hru alebo hry, ktoré majú spolu hodnotu kurzu 2. V prípade prehry vložíte dvojnásobok vkladu ako v predchádzajúcej hre. V okamihu, keď sa vám podarí ukončiť sériu, dostanete späť všetky stavené peniaze a dvojnásobok prvého vkladu. Táto myšlienka je samozrejme veľmi lákavá, ale aj zdanlivo dokonalý systém má svoje chyby.

Význam kapitálu

Najväčším je samozrejme kapitál, ktorého je dôležité mať veľa, pretože pri dlhších sériách rastie stavená suma raketovou rýchlosťou. Ďalšou nevýhodou tohto systému je skutočnosť, že aj keď máte veľký kapitál, nemusíte byť schopní dokončiť sériu včas a stávková kancelária stanoví limit stávok, ktorý nesmiete prekročiť. Toto riziko sa však dá eliminovať rozumne zvoleným počiatočným vkladom, a preto by v tomto prípade u väčších stávkových kancelárií nemali vzniknúť žiadne limity.

Pre netrpezlivých stávkarov môže byť malou nevýhodou aj dlhé čakanie na ukončenie série. Ak stávkujúci tipuje jeden zápas denne, čakanie na výhru sa môže natiahnuť na niekoľko dní. Títo stávkari uvítajú možnosť live stávok a možnosť podať veľa stávok za minimálny čas. Niektoré stávkové kancelárie navyše ponúkajú veľmi širokú škálu možností, na čo v danom zápase staviť, takže si každý nájde niečo pre seba.

Treba tiež zdôrazniť skutočnosť, že kurzy nemajú pamäť. Ak tento systém preložíme späť na ruletu, znamená to, že napríklad po dvoch prehrách, keď stavíte na čiernu, nemáte v ďalšom kole pri stávke na čiernu väčšiu šancu ako v predchádzajúcich kolách. Ruleta si nepamätá, aké číslo alebo farba padli naposledy, takže pred každým roztočením je šanca, v tomto prípade na trafenie čiernej, stále rovnaká, päťdesiat percent. Svoje šance však samozrejme môžete zvýšiť dôkladnou analýzou športových zápasov.

Šanca na výhru je rozhodne vyššia ako v rulete

To isté samozrejme platí aj pre kurzové stávky. Pravdepodobnosť výhry sa so zvyšujúcim sa počtom stávok nezvyšuje. Na druhej strane treba dodať, že skutočne dobrí stávkari sa určite dokážu pohrať s kurzami lepšie ako tí, ktorí vsádzajú v rulete. Vo svete stávok môžu informácie a intuícia nakloniť misky váh v náš prospech. Tu môžete výsledok aspoň čiastočne ovplyvniť svojimi vedomosťami. V rulete to tak nefunguje.

Existuje niekoľko spôsobov, ako tento systém použiť pri kurzovom stávkovaní. Môžete napríklad začať jednu sériu a potom začať novú sériu atď. Prípadne si môžete zvoliť počet sérií, ktoré dokončíte v určitom časovom horizonte, takže po prehratej stávke nemusíte zvyšovať svoj vklad na danú sériu, ale môžete prejsť na inú sériu a neskôr sa vrátiť k predchádzajúcej. Existuje teda veľa možností.

Na záver treba povedať, že žiadny systém stávkovania samozrejme nie je bez rizika a martingale v kurzovom stávkovaní nie je výnimkou, ale ako už bolo napísané, s primeraným vkladom môžete rozšíriť svoj kapitál. Ak sa vám však nepodarí vyhrať niekoľko hier za sebou, môžete prísť o všetko. Preto je dobré držať sa zlatého pravidla stávkovania a vsádzať len také peniaze, ktoré si môžete dovoliť prehrať.

Pre našich českých čitateľov: Najlepšie rady pre online stávkovanie Martingale teraz v češtine: Sázkový systém MARTINGALE

Relevantné správy