Ako analyzovať športové podujatie (epizóda 4)

Jak probíhá analýza sportovní události (4.díl)

V poslednej časti nášho seriálu o tom, ako sa robí športová analýza, sa zameriame na tému kurzu. Práve ten totiž najviac ovplyvňuje, či je daná príležitosť dostatočne atraktívna na to, aby ste na ňu stavili.

Poslednou časťou analýzy by mala byť analýza šancí. Je to preto, že stávkujeme len na kurzy, ktoré obsahujú hodnotu. Ako však takúto hodnotu nájdeme? Ak sme na základe predchádzajúcich krokov analýzy dospeli k záveru, že kurz na určitý celok by mal byť napríklad 3,8, ale stávkové kancelárie ponúkajú kurz 4,2, potom sme práve našli príklad stávky s hodnotou. Túto hodnotu však nemusíte nájsť len v zápasoch s takýmto vysokým kurzom, ale napríklad aj pri kurze okolo 1,2.

Pravdepodobnosť výsledku môžeme odhadnúť pomocou matematických vzorcov, rôznych indexov alebo množstva informácií o zápase. Na základe výsledku potom môžeme vypísať vlastné kurzy na danú príležitosť a porovnať ich s kurzami, ktoré ponúkajú stávkové kancelárie. Ak je kurz vyšší ako ten, ktorý sme sami vypísali, ide o stávku s hodnotou.

Kľúčom k dlhodobej ziskovosti je práve tento druh stávkovania, t. j. stávkovanie na hodnotu. Niekto sa môže pýtať, prečo tento krok neurobíme ako prvý, aby sme si ušetrili čas v prípade, že stávka nemá hodnotu ? Odpoveď je veľmi jednoduchá, bez prvých krokov analýzy by sme len ťažko vedeli odhadnúť, aká by mala byť hodnota správne vypísaného kurzu. Aby sme mohli vypísať vlastné kurzy, ktoré potom porovnáme s kurzami stávkových kancelárií, potrebujeme informácie získané v predchádzajúcich krokoch.

Prečítajte si prvý diel tu: Ako analyzovať športové podujatie (epizóda 1)

Chcete tipy na stávky v češtine? Tento článok je tu pre vás: Jak probíhá analýza sportovní události (4.díl)

Relevantné správy