Fibonacciho stávkový systém

Sázkový systém Fibonacci

Dnes predstavený Fibonacciho stávkový systém patrí do rovnakej skupiny systémov ako Martingale. V oboch prípadoch ide o progresívne stávkové systémy, ktoré vám môžu priniesť vysokú výhru aj vysokú prehru. Tesne pred spustením takýchto systémov je prakticky povinné preštudovať si aspoň základy Money Managementu a rozhodne nevsádzať peniaze, ktoré si nemôžete dovoliť prehrať.

Fibonacciho stávkový systém je pomenovaný podľa slávneho talianskeho matematika Leonarda Fibonacciho a jeho matematickej postupnosti. Toto je ten, ktorý môžeme použiť. V našom príklade sa zameriame na stávkovanie na remízu vo futbale. V týchto prípadoch sú kurzy pomerne vysoké, ale zároveň nie je zriedkavé, že zápas skončí rovnakým počtom strelených gólov.
Základné pravidlá používania Fibonacciho systému

Základným predpokladom úspechu tohto systému je dodržiavanie dvoch pravidiel. Prvým je, že musíte staviť na remízy s kurzom vyšším ako 2,6. Ak nájdete iné stávkové príležitosti, ktoré tiež ponúkajú vyššie uvedené alebo vyššie kurzy v dlhodobom horizonte, môžete staviť aj na ne. Druhým predpokladom je samotná Fibonacciho postupnosť, podľa ktorej budete tipovať. Postupnosť funguje na princípe sčítania posledných dvoch čísel v rade. Takže to vyzerá takto: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, ..

Možno už vidíte prvú nevýhodu tohto systému. Fibonacciho postupnosť sa exponenciálne zvyšuje, čo znamená, že pri dlhšej sérii prehier budete musieť v každej ďalšej stávke riskovať obrovské množstvo kapitálu, aby ste získali svoju základnú stávku späť a ešte dosiahli nejaký zisk. Ak by sme si mali zobrať za príklad najdlhšiu sériu jedného tímu bez remízy v Premier League, bol by to Manchester United, ktorý v sezóne 2008/09 neremizoval celých dvadsať zápasov. Takúto dlhú sériu prehier by si pri použití tohto stávkového systému udržalo len veľmi málo hráčov.
Menej chýb znamená väčší zisk

Ak sa vám však darí a dokážete správne predpovedať kurz nad 2,6 v každom, povedzme piatom prípade, môže byť tento systém naozaj veľmi užitočný a môžete na ňom pravidelne zarábať. Vždy však musíte mať na pamäti, že ide o progresívny štýl stávkovania, ktorý so sebou prináša určité riziká, ktorých si musíte byť vedomí.

Ak sa vám teda tento spôsob stávkovania zdá príliš riskantný, nie je nič zlé na tom, ak si tento systém prispôsobíte podľa svojich predstáv. Mnohí stávkari používajú tento systém s tým, že ak nevyhrajú ani pri piatej stávke, systém ukončia a začnú nové kolo. Tým sa minimalizuje riziko straty ďalších peňazí. Systém sa dá upraviť aj niekoľkými spôsobmi.

Fibonacciho systém preto možno odporučiť stávkarom, ktorí sa neboja riskovať a majú dostatočný kapitál na prekonanie aj dlhej série prehier. Len dodám, že v tomto prípade by ste si mali dávať pozor aj na limity stanovené stávkovými kanceláriami, ktoré vám nemusia vždy dovoliť staviť požadovanú sumu a tým nabúrať váš systém. Ak si vezmete do ruky Fibonacciho systém s miernymi úpravami, nemalo by hroziť riziko veľkých strát, a preto by sa eliminovali požiadavky na veľkosť kapitálu.

Stávkujete online? Prečítajte si náš článok v českej verzii a získajte užitočné informácie: Sázkový systém Fibonacci

Relevantné správy