Bingo – systémy a strategie

Bingo

Bingo je jednou z klasických súťažných hier. Môže mať mnoho podôb. Ako sa hrá a aké stratégie možno použiť?

Základné princípy hry bingo

Bingo je obľúbené pre svoju jednoduchosť. Môžu ho hrať všetky vekové kategórie vrátane detí alebo seniorov. U tých druhých býva pomerne obľúbené, najmä z hľadiska socializácie, keďže výhry bývajú skôr symbolické. Mimochodom, zatiaľ čo u nás je táto hra vnímaná prinajmenšom ako spoločenská, ale často aj ako súčasť hazardných hier, napríklad v USA má úplne iný rozmer. Často bingo dokonca organizujú cirkvi alebo rôzne charitatívne organizácie na získavanie finančných prostriedkov. Jeho základný princíp spočíva v tom, že každý hráč dostane hraciu kartu, pričom sa používajú karty s rozmermi 5 x 5 polí. Hracích kariet môže byť viac ako jedna. Vždy sú očíslované a potom sa žrebuje. V osudí sú čísla od 1 do 75. Všetci hráči majú za úlohu postupne vyškrtávať čísla. Komu sa podarí vyškrtnúť všetky čísla ako prvému, vyhráva. K tomu patrí aj charakteristické zvolanie „Bingo!“. Hráčovi potom môže byť vyplatená jeho výhra (jackpot).

Aké stratégie binga použiť

Celá hra je založená na mechanizme náhodného výberu pri žrebovaní čísel z poolu. Napriek tomu existuje niekoľko trikov, ako sa na hru pripraviť a zvýšiť pravdepodobnosť výhry.

  • hrajte proti menšiemu počtu súperov
  • hrajte viac kariet
  • zostaňte v hre dlhšie
  • vyberajte si karty so strednou hodnotou

Hrať proti menšiemu počtu súperov

Napríklad v tradičnom bingu naživo sa oplatí vstúpiť do hry len vtedy, ak sa do hry zapojí menej hráčov. Tým sa zvyšuje pravdepodobnosť výhry, pretože víťazom môže byť len jeden hráč. Okrem toho je dôležité si uvedomiť, že výhra v niektorých hrách binga sa odvíja od vyššie uvedeného počtu zakúpených kariet, takže aj keď malá skupina hráčov zvyšuje vaše šance na výhru, môže to mať za následok menšiu výhru.

Hrajte s väčším počtom kariet

Tento bod nadväzuje na predchádzajúcu diskusiu o vhodnej stratégii hry bingo. Logicky platí, že čím viac kariet máte, tým väčšie sú vaše šance na výhru. V hre s 20 hráčmi, kde má každý hráč 1 kartu, má každý hráč 5 % šancu na výhru. V hre s 20 hráčmi, kde má každý 1 kartu, ale vy máte 4 karty, je vaša šanca na výhru 17 %.

Zostaňte v hre dlhšie

Zvážte možnosť hrať s menším počtom kariet, ale hrať viac hier. Podľa zákonov matematickej pravdepodobnosti by mal existovať konzistentný vzorec v spôsobe ťahania jednotlivých čísel. To znamená, že čím dlhšie zostanete v hre, tým väčšia je pravdepodobnosť, že budú vyžrebované vaše čísla. Ak pracujete s pevným rozpočtom, môže byť pre vás lepšou stratégiou hrať menej kariet vo viacerých hrách.

Vyberte si karty so strednou hodnotou čísel

Vyberajte si karty s číslami strednej hodnoty. Podľa Tippettovej teórie platí, že čím viac čísel je v hre bingo vyžrebovaných v poole, tým viac majú tieto čísla tendenciu smerovať k danej hodnote. Ak môžete, hľadajte bingo karty s väčším počtom čísel smerom k strednej hodnote. Na ilustráciu, v hre, v ktorej sa hrá od 1 do 99, bude priemer 45. Treba však tiež poznamenať, že Tippettova teória nebola nikdy prijatá ako úplne jednoznačná.

Relevantné správy