Stávkové stratégie lenivých stávkarov

Sázkařské strategie líných sázkařů

Určite to neberte ako útok na tipérov, ktorí si nerobia starosti so stratégiou alebo správou peňazí. Nechajte každého vsadiť na štýl, ktorý je mu blízky. V tomto článku uvádzame len niektoré zo stratégií, ktoré títo stávkari používajú.

Prijímanie tipov od „odborníka“

Áno, toto je jedna z najčastejšie používaných stratégií lenivých stávkarov. Neexistuje žiadna analýza alebo vyhľadávanie informácií o zápase, jednoducho ho podá niekto, koho považujeme za odborníka v danej oblasti, a my tiež podáme stávku. Ako už bolo niekoľkokrát napísané, toto rozhodne nie je spôsob, ako sa stať dlhodobo ziskovým stávkarom. Samozrejme, niečo iné je, keď vám tipy ponúka profesionálny tipér a vy si za ne musíte priplatiť, ale ak tipy zverejní niekto vo verejnej diskusii, môže byť tip spochybnený.

Ďalším problémom tohto spôsobu stávkovania je skutočnosť, že nikdy nevymyslíte vlastný systém, ktorý by vám vyhovoval a na ktorý by ste chceli vsádzať pomocou tipov niekoho iného. Nezískate žiadne skúsenosti s vyhľadávaním informácií a len slepo kopírujete tip. Ak sa teda chcete ako stávkar stále zlepšovať, rozhodne len slepo nekopírujte tipy niekoho iného, ale zamerajte sa na vlastnú analýzu a vlastné vyhľadávanie relevantných informácií k zápasu.

Stávky na najlepšie a najslabšie tímy

Samozrejme, najlepšie tímy sú najlepšie, pretože vo väčšine prípadov pravdepodobne vyhrajú. Určite to však neplatí vo všetkých prípadoch. Prvým háčikom tohto systému je, že stávkovanie na jasných favoritov a silné tímy je nevýhodné, pretože kurzy na tieto tímy sú zvyčajne veľmi nízke a málokedy majú nejakú hodnotu. Navyše, ak stavíte na takéto zápasy bez ďalších informácií, určite netušíte, akú motiváciu majú silné tímy a či vôbec nasadzujú najlepších dostupných hráčov.

Ani druhý extrém však nie je z dlhodobého hľadiska výhodný. To znamená stávkovanie na outsiderov, zvyčajne na ich domácej pôde. Bookmakeri v posledných rokoch zapracovali na tom, aké kurzy vypisujú, takže aj táto stratégia bola úspešne eliminovaná. Keď sa rozhodnete pre túto stratégiu, v prvom rade je potrebné zistiť, či outsider doma naozaj vyhráva. Ďalej je určite dôležitý faktor fanúšikov a vytvorenie atmosféry, ak príde podporiť svoj tím na domáci zápas pár desiatok fanúšikov, určite to nebude mať taký účinok, ako keby bolo pravidelne vypredané. Rovnako ako pri stávkovaní na silné tímy je dôležité zistiť, či najlepší hráči tímu netrpia nejakým zranením a či vôbec nastúpia do zápasu.

Pre našich českých čitateľov: Tento článok o stávkových stratégiách je k dispozícii aj v češtine: Sázkařské strategie líných sázkařů

Relevantné správy