Ako analyzovať športové podujatie (3. časť)

Jak probíhá analýza sportovní události (3.díl)

V ďalšej časti nášho seriálu o tom, ako analyzovať športové podujatie, sa zameriame na často zanedbávaný fenomén, tzv. iné premenné. Túto informáciu nemožno nájsť v žiadnych športových štatistikách ani na profiloch hráčov na Facebooku.

Každý stávkar, ktorý chce, aby jeho ziskovosť bola čo najvyššia, musí svoju analýzu vykonať až do absurdných detailov. Jedným z takýchto detailov je napríklad to, že pred podaním stávky by mal tipujúci vedieť, aké bude v deň zápasu počasie. Áno, aj takéto drobnosti môžu v konečnom zúčtovaní zohrávať neprimeranú úlohu. Ak prvé dva kroky analýzy vedú k tomu, že v danom futbalovom zápase by malo padnúť veľa gólov, ale predpoveď počasia hlási na deň zápasu dážď, stávkar by mal spozornieť. Dážď často znamená veľa stratených lôpt, zlých prihrávok a málo gólov.

Ďalším údajom môže byť počet divákov, ktorí prišli podporiť tím, na ktorý stávkujete. Aj v prvých dvoch krokoch analýzy sa dozviete, že domáci tím je na rovnakej úrovni ako súper, ale výhoda domáceho tímu posúva misky váh na jeho stranu. Ak však na domáce zápasy tohto tímu chodí minimálny počet fanúšikov a počas zápasu panuje komorná atmosféra, výhoda domáceho prostredia sa môže neutralizovať a nemusí mať žiadny vplyv na konečný výsledok.

Čo napríklad cestovanie? Viete, či váš tipujúci tím cestuje na zápasy pohodlným lietadlom alebo pravidelne absolvuje nepohodlnú a často veľmi dlhú cestu autobusom? A kedy vlastne tím dorazil na miesto zápasu? Majú dostatočný čas sa aklimatizovať, alebo pomaly nie je čas ani na predzápasový tréning ?

Stávkujúci, ktorý to so stávkovaním myslí naozaj vážne, musí preto tieto aspekty brať do úvahy. Aj keď nájdenie všetkých informácií určite zaberie veľa času, časom sa z toho môže stať rutina, keď už tipujúci vie, ktoré stránky na internete navštívi a kde informácie hľadá, takže vynaložený čas a úsilie sa postupne znížia.

Článok pokračuje príspevkom: Ako analyzovať športové podujatie (4. časť)

Sázejme.cz: česká verzia tohto článku je k dispozícii tu: Jak probíhá analýza sportovní události (3.díl)

Relevantné správy