Prečo je lepšie vyhnúť sa veľkým hrám?

Proč je lepší vyhnout se velkým zápasům ?

Každá súťaž ponúka divákom vyvrcholenie v podobe posledného zápasu alebo série sezóny. Či už ide o finále Ligy majstrov, NBA alebo Super Bowl. Tieto hry sú veľmi populárne, a preto sa im radšej vyhnite.

Nie je pravda, že záujem verejnosti o takéto športové udalosti je vyslovene škodlivý, ale stávkové kancelárie vedia, že väčšina stávkarov a dokonca aj tí, ktorí na takéto udalosti bežne nevsádzajú, na tieto stavia. A to je pre nich úroda. Zriedkavo sa totiž stáva, že kurz vypísaný na veľké finále má hodnotu prístavu. Bookmakeri vedia, že aj keď nevypíšu kurzy s hodnotou pre túto príležitosť, ľudia na ne budú vsádzať. A majú pravdu, štatistiky jasne potvrdzujú, že najviac stávok sa uzatvára na americký Super Bowl, v tesnom závese za ním je finále majstrovstiev sveta a finále Ligy majstrov.

V predchádzajúcom článku sme tiež rozobrali, prečo sa kurzy pohybujú. Najväčší pohyb kurzov sa týka veľkých hier a dôvod je jasný. Bookmakeri potrebujú rovnomerne rozložiť množstvo stávok na všetky príležitosti a pohybom kurzov to môžu ľahko dosiahnuť. Preto nie je nezvyčajné, že sa kurzy od vypísania kurzov na veľký zápas až do začiatku zápasu niekoľkokrát zmenia, a to často oboma smermi.

Ďalšou vecou spojenou s veľkými zápasmi je skutočná analýza, ktorú vykonávajú stávkari. Dôvodom je, že nejde o klasické zápasy, ale o mimoriadne prestížne zápasy, čo znamená, že okolo nich koluje množstvo informácií, ktoré je potrebné zistiť a analyzovať. To je veľmi ťažké. Vo finálových zápasoch sa zvyčajne stretávajú mimoriadne vyrovnané tímy, takže aj maličkosti môžu mať vplyv na konečný výsledok. Práve tieto drobnosti však môžu byť skryté pod množstvom nepodstatných informácií a nie vždy je ľahké ich nájsť.

Na záver možno povedať, že je lepšie vyhnúť sa veľkým športovým podujatiam, pretože kurzy na takéto zápasy nemajú žiadnu hodnotu. Ak teda stávkar už nedokáže odolať nutkaniu staviť na daný zápas, rozhodne by to nemalo byť za vyšší vklad. Dodržiavanie hospodárenia s peniazmi tu platí dvojnásobne.

Česká verzia nášho článku „Prečo je lepšie vyhnúť sa veľkým hrám?“ je teraz k dispozícii! Proč je lepší vyhnout se velkým zápasům?

Relevantné správy