Stávky na NBA

Sázení na NBA

Keďže nová sezóna NBA sa začína, pozrime sa na to, čo je dôležité pri stávkovaní na tento rýchly a dynamický šport.

Rozhodujúca je individuálna sila

Na rozdiel od futbalu sa basketbalový svet točí okolo oveľa menšieho počtu hráčov. Preto sa kladie oveľa väčší dôraz na jednotlivcov a ich zručnosti. Ak sa vo futbale zraní hráč, ktorý je pre tím kľúčový, napríklad Cristiano Ronaldo z Realu Madrid, ostatní hráči nemusia dosahovať jeho kvality, ale zvyšní členovia základnej zostavy ho môžu nahradiť, pretože v tíme je minimálne desať ďalších silných hráčov. V NBA to tak nefunguje a kvôli platovému stropu to ani nemôže fungovať. Vo väčšine tímov nájdeme len jednu superhviezdu (LeBron James v Clevelande, John Wall vo Washingtone, Kyrie Irving v Bostone…) a v prípade jej zranenia ju tím určite nedokáže nahradiť. V platovom strope jednoducho nie je miesto pre ďalšiu superhviezdu.

Samozrejme, môžu sa stať anomálie, ako v prípade Golden State, ktorí majú dve skutočné superhviezdy Curryho a Duranta, ale to bolo spôsobené najmä tým, že prvému menovanému končila zmluva, ktorá finančne podhodnotila jeho schopnosti. Od budúcej sezóny bude mať rozohrávač úplne inú zmluvu. Dôležité je nájsť v tíme superhviezdu a byť si istý, že skutočne nastúpi a bude podávať najlepšie výkony. Len pre ilustráciu, po zranení Gordona Haywarda v prvom zápase sezóny stúpol kurz na to, že v ďalšom zápase bude hrať Boston, takmer o tri desatiny! Absencia jedného hráča môže mať taký veľký vplyv.

Stávky na počet bodov získaných určitými hráčmi

Na začiatku sezóny tento druh stávky ešte väčšina stávkových kancelárií neponúka, ale postupom času sa v ponukách objaví. Stávky na to, koľko bodov daný hráč v zápase získa, sú veľmi populárne, ale rozhodne nie je ľahké ich predpovedať. Do hry vstupuje niekoľko faktorov. Prvým je sila tímov, ktoré proti sebe hrajú. Ak váš tipujúci hrá za tím, ktorý je zjavne silnejší ako ten, proti ktorému hrá, dá sa predpokladať, že jeho tím sa čoskoro ujme vedenia, ktoré sa bude časom zvyšovať, a do hry vstúpia skôr náhradníci ako základná päťka. Kľúčové je odhadnúť, koľko času strávi stávkujúci hráč na palubovke. A to závisí od priebehu hry.

Ďalším faktorom je, proti komu váš hráč nastúpi. Či už je jeho pozícia v súperovom tíme hráčom, ktorý je nižší, ale obratný a skvelý obranca, alebo vyšším hráčom, ktorý je nemotorný a ľahko získava body. Musíte si dávať pozor na tímy ako San Antonio, ktoré má Leonarda, pravdepodobne najlepšieho rozohrávača v NBA. On je ten, kto sa postaví najlepším hráčom súpera, aj keď nehrajú na jeho pozícii. Nakoniec je dobré pozrieť sa aj na to, ako sa vášmu hráčovi darilo v minulých mesiacoch a rokoch proti tímu, s ktorým mal hrať. Z týchto údajov možno vyčítať aj zaujímavé štatistiky.

Úbytok tímu a celková morálka

V NBA nie je nezvyčajné, že tím odohrá napríklad tri zápasy za štyri dni. Práve v týchto situáciách sa rodia najprekvapivejšie výsledky. Hráči sú unavení, dôležitých hráčov môže tréner dokonca šetriť, a tak aj favorit môže proti slabšiemu tímu zaváhať. Tímy pravidelne chodia aj na takzvané outdoorové výlety. Ak v priebehu niekoľkých dní odohrajú zápasy na ihriskách súperov. Pred podaním stávky je preto dobré uistiť sa, že tím nie je napríklad na konci takejto cesty, keď mu zvyčajne dochádzajú sily.

Pokiaľ ide o morálku a celkovú náladu v tíme, nie je prekvapením, že najviac informácií sa objavuje na sociálnych sieťach. Toto sú tie, ktoré treba sledovať, ak chcete úspešne tipovať na NBA. Či už ide o twitterové účty jednotlivých hráčov alebo reportérov, ktorí sondovali dianie v lige. Tu sa tiež najčastejšie nachádzajú najnovšie informácie o zraneniach a možných prestupoch.

Live stávky na NBA

Ako už bolo napísané na začiatku, basketbal je rýchla a dynamická hra. V dôsledku toho sa kurzy na dané príležitosti počas stávkovania naživo menia veľmi rýchlo. Pre stávkové kancelárie je pomerne ťažké reagovať na každú zmenu na ihrisku, takže skúsený stávkar si môže vybudovať určitý náskok pred bookmakrami. Pri tomto druhu stávkovania je však rozhodujúci priamy prenos, ktorý stávkar sleduje. Niektoré stávkové kancelárie ponúkajú priamy prenos, ale ten je zvyčajne oneskorený v porovnaní so skutočnosťou, čo dáva stávkovej kancelárii výhodu, ktorá jej dáva viac času na vytvorenie kurzov.

Za cenu necelých štyroch tisícok môžete získať NBA League Pass, prístup na všetky zápasy v sezóne NBA. Priame prenosy, ktoré nie sú oneskorené a zároveň sú vysoko kvalitné, určite zaujmú každého tipujúceho. Potom bude na vás, aby ste sa rozhodli, aký druh stávkovania uprednostníte pri stávkovaní naživo. Pomerne často sa vyskytujú stávky napríklad na počet bodov v zápase. Keďže sa kurzy v takýchto prípadoch menia veľmi rýchlo, existuje aj veľká možnosť takzvaných stávok na istotu, teda stávok, pri ktorých nemôžete prehrať. To však samozrejme závisí od preferencií každého stávkujúceho.

Dávate prednosť češtine? Tento článok o stávkovaní na NBA je určený práve vám: Sázení na NBA

Relevantné správy