Aké sú základné pravidlá, ktoré treba dodržiavať pri stávkovaní?

Jaká základní pravidla je třeba při sázení dodržovat ?

Pravdepodobne každý stávkar by si veľmi želal, aby mal zo stávkovania pravidelný príjem alebo aby sa stávkovanie dokonca stalo jeho hlavným príjmom. Aké pravidlá však musia športoví stávkari dodržiavať, aby sa im toto želanie splnilo ?

Dodržiavanie správy peňazí

Pravdepodobne najdôležitejšia vec, ktorú mnohí stávkari stále podceňujú. Dobrý manažment peňazí zabezpečí, že stávkujúci bude schopný vydržať aj sériu prehier. Dôležitým a stále opakovaným bodom je, že peniaze určené na stávkovanie a na každodenný život musíte rozdeliť. V prípade úplnej prehry zaistí správa peňazí, aby nebol finančne ohrozený bežný život stávkujúceho. Ďalšou zásadou money managementu je, že nikdy netreba vsádzať all in, tzv. all in, ideálna stávka by sa mala pohybovať medzi 2 % a 5 % celkového bankrollu.

Neopatrný výber stávkových príležitostí

Každá príležitosť, na ktorú stávkar vsadí, by mala prejsť dôkladnou analýzou. A nehovoríme tu len o štatistikách, ale aj o informáciách získaných napríklad zo sociálnych sietí, teda o akýchsi zákulisných informáciách. Samozrejme, aj intuícia hrá pri kurzovom stávkovaní dôležitú úlohu a určite nie je vhodné ju úplne vynechať, ale aj táto intuícia by mala byť podložená určitými údajmi. Mali by ste sa tiež pozrieť na kurz danej stávkovej príležitosti. Aj keď je takmer isté, že určitý tím alebo hráč vyhrá, ak kurz nemá potrebnú hodnotu, odporúča sa nevsádzať. Správny tipujúci tiež vie, že hoci je výhra z tiketov, na ktorých je veľa príležitostí, určite lákavá, správny počet je maximálne dva až tri tipy na tiket.

Hranie iných hier

Bookmakeri dnes zvyčajne ponúkajú aj možnosť hrať kasínové hry na svojich stránkach. Týmto hrám by ste sa rozhodne mali vyhnúť, nielenže tu zvyčajne nemôžete ovplyvniť výhry vďaka svojim znalostiam a skúsenostiam, ale môžete tiež prísť o peniaze určené na stávkové príležitosti a správa peňazí môže dostať výraznú trhlinu.

Česká verzia nášho populárneho článku o online stávkovaní a pravidlách je tu! Jaká základní pravidla je třeba při sázení dodržovat?

Relevantné správy