Prečo športoví fanúšikovia nemusia byť dobrí stávkari?

Proč sportovní fanoušci nemusí být dobří sázkaři ?

Mnoho ľudí nevidí rozdiel medzi športovým fanúšikom, ktorý vsádza, a športovým stávkarom. Rozdiel medzi nimi je však obrovský. Aspoň z hľadiska ziskovosti. Prečo teda športový fanúšik, ktorý tipuje, nie je automaticky dobrý tipér?

Rozdiel medzi fanúšikom a stávkarom je jasný. Emócie. Zatiaľ čo fanúšikovia ťažko potláčajú svoje emócie a túžbu po víťazstve svojho obľúbeného tímu, športový stávkar má odstup a je ochotný s čistým svedomím vsadiť aj proti tímu, ktorému by inak prial víťazstvo. Stávkujú rozumom a nie srdcom, čo je z dlhodobého hľadiska rozdiel medzi ziskovým a stratovým stávkarom. Klasického fanúšika napríklad veľmi priťahuje, keď jeho obľúbený tím hrá televízny zápas, a zvyčajne podľahne nutkaniu staviť si naň. Koniec koncov, pri sledovaní prenosu online mu bude priať víťazstvo. Už však neberie do úvahy kvalitu súpera, či je schopný poraziť obľúbený tím fanúšikov, alebo ide o zápas, ktorému by sa stávkari radšej vyhli. A je vylúčené, aby stávkoval proti svojmu obľúbenému tímu, takéto stávky sú pre neho zakázané.

Hoci stávkar môže brať priamy prenos ako príjemný bonus, určite to neznamená, že je pre neho povinné na tento duel vsadiť. Okrem toho si pred zápasom urobí dôkladnú analýzu, ktorá určite nespočíva len v emóciách a dojmoch, koho by si viac želal. Okrem toho majú fanúšikovia tendenciu preceňovať kvalitu tímu, ktorému fandia, a to samozrejme nie je pri stávkovaní správne. Ako už bolo niekoľkokrát napísané, kľúčom k úspešnému stávkovaniu je schopnosť udržať emócie na uzde. Zároveň však musíte vedieť rozlišovať medzi emóciami a intuíciou, ktorá môže byť v mnohých prípadoch užitočná; z dlhodobého hľadiska sa s ňou, samozrejme, nedá staviť, ale vo chvíľach, keď sa dá využiť, by ste sa jej rozhodne nemali báť.

Existujú však aj prípady, keď je športový fanúšik určitého tímu zároveň vynikajúcim stávkarom. Je to najmä preto, že si napriek svojmu fandovstvu zachováva nadhľad. Navyše sa mu môže vyplatiť dokonalá znalosť tímu, keď vie napríklad o jeho neduhoch a nie je pre neho problém staviť proti svojmu tímu, keď cíti, že súper má oveľa väčšie šance na výhru. Skrátka, dokáže oddeliť fandenie od stávkovania a s tým spojeného zisku.

Aký je teda záver a prečo nie každý športový fanúšik je zároveň dobrým stávkarom? Pretože je pre neho oveľa ťažšie ovládať svoje emócie na rozdiel od stávkujúceho, ktorý berie stávkovanie ako investíciu a vďaka tomu dokáže rozpoznať riziká a minimalizovať ich.

Pre českých fanúšikov online stávkovania: prečítajte si našu českú verziu a získajte tipy a triky: Proč sportovní fanoušci nemusí být dobří sázkaři?

Relevantné správy