Najväčšie chyby pri stávkovaní na tenis

Největší chyby při sázení na tenis

Tak ako iné športy, aj tenis má svoje temné stránky. Aj keď je možné zo stávkovania na tento šport vyťažiť zlatú baňu, ak sa nevyhnete nasledujúcim chybám, prehráte.

Outsideri na veľkých turnajoch

Áno, na veľkých turnajoch stávkuje na outsiderov pomerne veľa stávkarov. A zbytočne prichádzajú o peniaze. Je pravda, že outsideri majú vo väčších turnajoch lepšie šance, ale je to preto, že ich pravdepodobnosť výhry je ešte nižšia ako v menších turnajoch. Na tenisové pomery dochádza k prekvapeniam veľmi často. To sa však na veľkých turnajoch stáva len zriedka. Najmä na grandslamových turnajoch sú všetci špičkoví hráči veľmi motivovaní a len zriedka sa nechajú vyradiť horším hráčom.

Rozdiel oproti menším turnajom je aj v tom, že na veľkých turnajoch sa hrá na tri sety. Horší hráč môže vyhrať proti silnejšiemu súperovi, ak má veľké šťastie, ale málokedy, prakticky nikdy, mu šťastie vydrží tak dlho, aby vyhral zápas v troch setoch. V skratke, na veľkých turnajoch sa neoplatí vsádzať na outsiderov.

Rozdiel v povrchoch

Aj špičkoví hráči majú svoje obľúbené povrchy. Áno, dokážu vyhrávať aj na iných povrchoch, inak by neboli vysoko v rebríčku, ale na niektorých sú jednoducho lepší a na iných horší. Aj to je trend, ktorý treba sledovať. Napríklad antuka je známa tým, že loptička sa odráža veľmi vysoko a povrch je vo všeobecnosti pomalý, čo je presne opačná vlastnosť ako napríklad tráva. Hráč, ktorý je doma na antuke, tak môže na trávnatom povrchu prehrať napríklad s hráčom, ktorý je porovnateľnej kvality, ale uprednostňuje rýchlejšie povrchy, ako je tráva.

Obľúbení hráči

To je obrovský problém. Každý, kto sleduje tenis, a hlavne ženský tenis, si časom vytvorí názor na jednotlivých hráčov a tí sa stanú buď jeho obľúbencami, alebo hráčmi, ktorých nemusí mať rád. Stavať na tieto preferencie je však úplný nezmysel. Musíte sledovať formu hráča, povrch, na ktorom hrá, vzájomné zápasy a ďalšie detaily a potom sa na základe týchto atribútov a štatistík rozhodnúť, na koho staviť. Skrátka, musíte sa vzdať toho, kto je váš favorit a kto nie, a vsádzať na základe racionálneho rozumu, a nie na základe emócií.

Česká stávková komunita, pozor! Tu je česká verzia článku o najväčších chybách pri stávkovaní na tenis – Největší chyby při sázení na tenis

Relevantné správy