Zápasy medzi jasnými favoritmi a outsidermi

Zápasy jasných favoritů s outsiderem

Na desiatky takýchto zápasov narazíte najmä počas víkendov. Jasný favorit sa stretne s tímom, ktorý sa kvalitou nemôže rovnať svojmu súperovi. Víťaz by teda mal byť jasný. Ale nie vždy je to tak.

Psychická stránka je dôležitá

Prečo teda aj lepšie tímy niekedy prehrávajú s jasným outsiderom? Veľmi často sa prehliada psychologická a motivačná stránka jednotlivých hráčov a tímov. Nielenže lepší tím môže súpera podceniť, ale stáva sa aj to, že lepší tím nechá svoje najväčšie hviezdy v nedôležitých zápasoch odpočívať alebo im dá čas na zotavenie po zranení. Preto je veľmi dôležité zistiť pred zápasom, ktorý sa zdá byť jasný, v akej zostave tímy nastúpia. To môže veľa napovedať o tom, ako budú oba tímy k zápasu pristupovať.

Ako príklad môžeme uviesť niekoľko situácií, keď Real Madrid hral proti jednoznačne slabšiemu tímu v domácej lige. Biely balet však o pár dní čakal prestížny súboj Ligy majstrov, a tak v domnení, že vyhrá domáci ligový zápas proti slabšiemu súperovi, nechal svoje hviezdy odpočívať. Hoci to automaticky neznamená, že Real Madrid musí proti komukoľvek prehrať, ak nenasadí svojich najlepších hráčov, určite je to dôležité vodítko pre stávkarov, aby sa vyhli napríklad tomuto zápasu, pretože existuje riziko, že Real Madrid môže stratiť body.

Kľúčom je motivácia

Ak by sme hovorili o motivácii, niet pochýb o tom, že každý menší klub hrajúci proti silnému celku má maximálnu motiváciu. K tomu možno pripočítať aj skutočnosť, že menšie kluby v drvivej väčšine prípadov hrajú len v domácej súťaži, a preto sa zameriavajú len na ňu. Veľké kluby sa počas roka zúčastňujú viacerých súťaží, a tak sú oveľa viac rozptýlené ako outsideri. Opäť však treba zdôrazniť, že ani maximálna motivácia nemusí nahradiť kvalitu, preto väčšinu zápasov jasných favoritov proti outsiderom vyhrá menej motivovaný, ale kvalitnejší tím. Je však možné nájsť určité vzory a indície, kedy je možné, že favorit stratí body s menej kvalitným tímom. Zaujímavé postrehy najdete i v článku športové stávky a povery.

Pre tých, ktorí preferujú stávkovanie v češtine: Tu je česká verzia nášho sprievodcu stávkovaním: Zápasy jasných favoritů s outsiderem

Relevantné správy