Tipy pre úspešné stávkovanie na tenis

Rady k úspěšnému sázení na tenis

Aj keď sa to nezdá, tenis je veľmi dynamický šport a ak naň chcete vsádzať, musíte mať okrem rozsiahlych vedomostí aj určitú dávku šťastia. Teraz sa zameriame na prvú časť, teda na vedomosti a spôsob ich získavania.

Skutočný výskum

Podobne ako v iných športoch, aj v tenise si pred stávkovaním na zápas musíte urobiť vlastný prieskum alebo analýzu. Táto analýza by mala zahŕňať nielen to, ako sa hráč cíti na konkrétnom turnaji, na to je dobré sledovať sociálne siete tenistu, pretože práve na sociálnych sieťach sa môžete dozvedieť veľa zaujímavých informácií, ale aj to, koľko bodov hráč obhajuje alebo aká je jeho motivácia. Veľmi často sa stáva, že na konci sezóny hráč, ktorý vie, že už nemá šancu na Turnaj majstrov, pomerne ľahko prehrá s hráčom, ktorý má stále šancu na turnaj.

Ďalšou dôležitou súčasťou sú posledné zápasy hráča, na ktorého chcete staviť. Nielen výsledky, ale je dobré vidieť aspoň časti jeho predchádzajúcich zápasov. Môžete v nich odhaliť napríklad niektoré slabiny alebo zdravotné ťažkosti, ktoré sa hráč snaží skryť. Často to nie je dostatočná informácia na to, aby ste zmenili svoj pôvodný tip a stavili na súpera, ale môže to byť dostatočná informácia na to, aby ste na zápas vôbec nestavili a neprišli o peniaze.

Zápasy a ďalšie faktory

Zápasy sú jedným z najdôležitejších aspektov. Ani pri vzájomných zápasoch však nezabúdajte na povrch, na ktorom sa zápasy hrali. Je možné, že vzájomné zápasy niektorých hráčov sú jednoznačne v prospech jedného z nich, ale ukazuje sa, že hráči spolu zatiaľ hrali len na jednom povrchu. V tomto prípade sa odporúča na zápas nevsádzať. Medzi ďalšie faktory môže patriť napríklad fyzická kondícia daného hráča. To je veľmi dôležité napríklad v zápasoch na antuke, ktorá je pomalá a zápasy sú logicky dlhšie. V tomto prípade má jasnú výhodu hráč, ktorý je v lepšej fyzickej kondícii.

Súvisí to aj s tým, koľko času hráč strávil na kurte v danom turnaji. Ak už stávkujete v pokročilej fáze turnaja, štvrťfinále, semifinále, musíte sa pozrieť späť a zistiť, ako unavený môže byť hráč po predchádzajúcich jazdách. Hráč, ktorý prešiel do poslednej fázy turnaja bez straty setu, bude mať určite viac síl ako ten, ktorý musel absolvovať dva alebo tri viacsetové zápasy. Posledným ukazovateľom je aj forma, t. j. ako sa hráčovi darilo v posledných zápasoch a či dokázal vyhrať svoje zápasy vďaka svojim schopnostiam, alebo to bola skôr úloha náhody a šťastia.

Pre našich českých čitateľov: Tento článok o stávkovaní je k dispozícii aj v češtine: Rady k úspěšnému sázení na tenis

Relevantné správy