Prikázanie o stávkovaní

Sázkařské přikázání

Ďalšie rady, ako sa stať ziskovým stávkarom, sú obsiahnuté v takzvanom Prikázaní o stávkovaní. Ak budete dodržiavať tieto prikázania, určite sa stanete nielen lepším stávkarom, ale aj lepším človekom.

Buďte k sebe úprimní

Prvým pravidlom, ktoré môžeme spomenúť, je pravidlo, ktoré hovorí, že sa nesmie podvádzať. A tým nemyslíme nič iné ako podvádzanie vlastného systému alebo seba samého. Každý ziskový stávkar má jasný súbor pravidiel a systém, ktorým sa riadi. Ak ho však nedodržíte, môže vám v peňaženke poriadne zaviať. S týmto bodom súvisí aj druhé pravidlo. Splňte si svoje dlhy. Bez ohľadu na to, či ste sa niekedy ocitli v tejto nepríjemnej situácii, je dôležité, aby ste ju zvládli ako slušní ľudia. To znamená, že skôr než urobíte čokoľvek iné, malo by byť vyrovnanie vašich dlhov prvou prioritou. Vaša reputácia je niečo, na čo sú špičkoví stávkari veľmi hrdí.

Ďalej sa pripravte na prehru. Áno, váš systém môže byť rovnako dobrý a nepriestrelný, ale straty vždy prídu, nečakajte nič iné. Rozdiel medzi dobrým a zlým stávkarom spočíva v tom, ako dokáže riešiť vzniknuté situácie. Preto je dôležité, aby ste aj v čase prehier dodržiavali svoj systém a zbytočne nezvyšovali stávky. V tomto období niektorí stávkari kladú oveľa väčší dôraz na svoje pocity ako na samotné relevantné informácie. Aj to je cesta nesprávnym smerom.

Určitý zisk je jasným cieľom

Ďalšie pravidlo môže znieť trochu zvláštne. Neodmietajte istý zisk. To znamená, že ak sa vám naskytne možnosť stávky na istotu (napríklad na zápas ligy majstrov) alebo zaistenia stávky, pri ktorej bez ohľadu na výsledok zápasu dosiahnete zisk, určite ju neodmietajte. Koniec koncov, cieľom každého stávkujúceho, ktorý to so stávkovaním myslí vážne, je zisk. S tým súvisí aj to, že by ste mali zabudnúť na stávkovanie naslepo, iba vaša poctivá analýza, ktorá vám dáva zmysel, je tou správnou cestou, ako sa stať lepším stávkarom.

Nakoniec pridáme pravidlo, podľa ktorého sa neodporúča uzatvárať stávky. Po podaní stávky nepodávajte podporné stávky, ako sú tretie miesta alebo polčasové výsledky, vyhnete sa tak oveľa väčším stratám, keď sa zápas vyvinie neočakávaným smerom. Výnimkou je samozrejme zaistenie stávok, ktoré vám prinesie určitý zisk bez rizika.

Český preklad tohto článku o prikázaniach o stávkovaní je teraz k dispozícii tu: Sázkařské přikázání

Relevantné správy