Na aké faktory sa zamerať pri stávkovaní na Ligu majstrov?

Jakých faktorů si všímat při sázení na Ligu mistrů ?

Liga majstrov je rovnako ako iné súťaže veľmi špecifická. V tomto článku sa dozviete, aké sú trendy a na čo si dať pozor pri stávkovaní na najprestížnejšiu klubovú súťaž na svete.

Význam skúseností

Hoci sa vám to môže zdať ako klišé, nie je to tak. V tejto súťaži zohrávajú obrovskú úlohu skúsenosti – a nie emócie. V skutočnosti za posledných dvadsať rokov 65 % víťazov bolo aspoň jeden rok pred svojím triumfom. Ak sa nepozeráme tak ďaleko do minulosti a ako vzorku použijeme len posledných desať rokov, percento sa zvýši na 90.

Ďalším dôležitým ukazovateľom je forma v domácej lige. Aj v tomto prípade si pomôžeme percentami. Takmer 80 % víťazov Ligy majstrov za posledné desaťročie skončilo vo svojej lige na prvom alebo druhom mieste. To jasne naznačuje, že víťazné tímy majú dostatočne široký a kvalitný káder na to, aby boli konkurencieschopné na dvoch frontoch naraz, t. j. v domácej lige aj v prestížnej Lige majstrov.

Nováčikovia nevyhrávajú Ligu majstrov

Ďalšou raritou je, ak sa tímu, ktorý sa Ligy majstrov zúčastňuje prvýkrát, podarí vyhrať ju. Naposledy sa to stalo v roku 1992, keď titul získala Barcelona. Tento scenár je v súčasnosti prakticky nemožný, pretože kluby, ktoré sa pravidelne zúčastňujú Ligy majstrov, sú také silné, že jednoducho nedovolia žiadnemu nováčikovi dostať sa na samotný vrchol. Zaujímavé je určite aj to, že za posledných dvadsaťdva rokov sa len trom tímom podarilo prvýkrát v klubovej histórii vyhrať Ligu majstrov: Marseille v roku 1993, Dortmund v roku 1997 a Chelsea v roku 2012. Aj z toho jasne vyplýva, že najprestížnejšiu klubovú trofej si najčastejšie rozdelia skúsené a ostrieľané tímy.

Kvalita trénera tímu má tiež veľký vplyv na kvalitu hry. Aj tu spomenieme zaujímavú štatistiku. Šesť z posledných ôsmich víťazných trénerov nevyhralo Ligu majstrov po prvýkrát. To znamená, že skúsenosti nie sú potrebné len na ihrisku, ale aj za postrannou čiarou, kde je vymedzené trénerské územie.

Na záver môžeme spomenúť, že dobrým ukazovateľom toho, či má klub šancu uspieť v Lige majstrov, je jeho forma v základnej časti. Dve tretiny tímov, ktoré za posledných dvadsať rokov ovládli Ligu majstrov, vyhrali aj svoju skupinu. To opäť dokazuje, že je zriedkavé, aby tím, ktorý sa na začiatku sezóny trápi, triumfoval a len tesne sa kvalifikoval do vyraďovacej fázy z druhého miesta v skupinovej fáze.

Stávkujete online v češtine? Prečítajte si náš článok v českej verzii a získajte užitočné informácie: Jakých faktorů si všímat při sázení na Ligu mistrů?

Relevantné správy