Emócie a športové stávky

Emoce a sportovní sázení

K športovým stávkam patria emócie. Rozdiel medzi úspešnými a neúspešnými stávkarmi je najmä v tom, ako sa s týmito emóciami vyrovnávajú. V tomto článku sa pozrieme na niektoré situácie, do ktorých sa stávkari bežne dostávajú, a na to, ako na ne reagovať.

Strach je priateľom víťazov ?

Známa kniha Markéty Hůrkovej a Mariana Jelinka sa volá Strach je priateľ víťazov. Áno, vo svete vrcholového športu to do istej miery dáva zmysel, ako sa opisuje v samotnej knihe. Vo svete stávok však toto pravidlo rozhodne neplatí. Strach vás môže paralyzovať a na základe strachu sa uzatvárajú tie najhoršie stávky. Ak sa stávkar bojí podať stávku, môže dlho váhať a kurz mu môže prekĺznuť pomedzi prsty. Účinným nástrojom na zbavenie sa strachu je opäť železné pravidlo stávkovania. Nestavte peniaze, ktoré si nemôžete dovoliť prehrať. Iste, žiadny stávkar nerád prehráva peniaze, ale určite sa inak pozerá na peniaze, ktoré ste prehrali a s ktorými sa má hrať, a inak na peniaze, ktoré ste si možno požičali alebo ktoré nesmiete prehrať. Navyše, ak správne spravujete svoj bankroll, mali by ste riziko prehry znížiť na minimum, čo vám určite pomôže podávať stávky bez obáv.

Buďte trpezliví

Ďalším kľúčom k úspešnému stávkovaniu je schopnosť nájsť zlatú strednú cestu medzi váhaním a netrpezlivosťou. Samozrejme, nedá sa to urobiť hneď a u niektorých to môže trvať aj niekoľko rokov. Veľmi dôležitá je však schopnosť vyhnúť sa netrpezlivosti. Opäť sa tu opakujeme, keď píšeme, že ak sa riadite svojím systémom správne, musíte sa vyhnúť práve týmto netrpezlivým stávkam, aby systém fungoval. Je samozrejmé, že stávkové kancelárie ponúkajú veľa príležitostí a túžba vsádzať je mnohokrát obrovská, ale pamätajte na svoj systém a keď to už nevydržíte a stavíte z nedočkavosti, stavte len za minimálny vklad. Tým sa opäť eliminuje riziko možnej veľkej straty.

Vyhnite sa zúfalstvu

Každý stávkar prežíva svoje série prehier inak. Pravdepodobne sa však každému aspoň raz stalo, že po sérii neúspechov začal stávkovať na hry, na ktoré by za normálnych okolností nevsadil. Alebo dokonca vsadiť oveľa vyššie stávky v nádeji, že sa vám prehraté peniaze rýchlo vrátia. Samozrejme, toto je absolútne zlé správanie, ktorému sa musíte vyhnúť, ak chcete byť ziskovým stávkarom. Okrem toho, že stávkar by mal byť schopný ovládať svoje emócie, je ďalším dôležitým aspektom disciplína. Navyše je to veľmi ťažké, keď nad vami nestojí žiadny šéf a môžete sa slobodne rozhodovať. Správna disciplína však vedie k úspechu, a to nielen v oblasti stávkovania.

Pre našich českých tipujúcich: článok o emóciách a športovom stávkovaní vo vašom jazyku – Emoce a sportovní sázení

Relevantné správy