Bookmakeri a marže

Sázkové kanceláře a marže

Pri výbere stávkovej kancelárie by mala byť marža jedným z najdôležitejších kritérií, na základe ktorých sa stávkari rozhodujú, u ktorej stávkovej kancelárie staviť a u ktorej nie. Aká je teda presná marža ?

Marža je percento, ktoré si stávková kancelária berie za to, že jej poskytne stávky. V ideálnom svete by teda pri tenisovom zápase dvoch úplne vyrovnaných hráčov mal byť kurz na oboch 2,00. Dá sa povedať, že takéto kurzy ste pravdepodobne ešte nikdy nevideli. A práve z tohto dôvodu marža znižuje kurzy zápasov. Ak by ste teda v uvedenom príklade stavili rovnakú sumu na oboch hráčov, nič by ste neprehrali a samozrejme ani nevyhrali. To sa však stávkovým kanceláriám nevypláca. Na podobný zápas by teda vypísali kurz napríklad 1,9 na oboch hráčov.

Ak by ste v tejto situácii opäť stavili rovnakú sumu na oboch hráčov, už by ste boli v červených číslach. Tu by do hry vstúpila marža stávkových kancelárií. Najlepšie je potom zistiť, aká vysoká je marža stávkovej kancelárie pre tieto vyrovnané zápasy. Často môžete vidieť napríklad obrázok dvoch vyrovnaných hráčov s kurzami 1,85 a 1,85. Kurz na oboch hráčov by mal byť 2,00. Potom je ľahké vypočítať, že marža takejto stávkovej kancelárie je 15 %. A je jasné, že vsádzať s takouto stávkovou kanceláriou sa rozhodne neoplatí.

Napriek odchodu zahraničných stávkových kancelárií po zmene zákona pôsobí v našej krajine dostatok stávkových kancelárií, ktoré vďaka konkurencii udržujú nižšiu maržu. Okrem toho na trh nedávno vstúpila stávková kancelária Maxi tip, ktorá ponúka vynikajúce kurzy, takže ich marža je naozaj nízka.

Preto si musíte starostlivo vyberať stávkové kancelárie. Predtým sa okrem marže zohľadňovali aj manipulačné poplatky, ktoré tiež znižovali zisk. Dnes ich nemá prakticky žiadna stávková kancelária, aspoň pokiaľ ide o online stávkovanie. V našich vodách je preto jednou z najlepších stávkových kancelárií prichádzajúca Maxi Tip, ale ani ostatní konkurenti nezaostávajú. Zo zahraničných stávkových kancelárií nemôžeme nespomenúť Pinnacle, ktorá má naozaj minimálnu maržu a je stávkovou kanceláriou zameranou predovšetkým na skutočných profesionálov.

Česká verzia tohto článku je k dispozícii tu: Sázkové kanceláře a marže

Relevantné správy