Aké druhy rekreačného stávkovania poznáme?

Jaké známe druhy rekreačního sázení?

Sú aj takí, ktorí nemajú ambíciu sa stávkovaním živiť. Aj tento druh stávkujúcich by však mal byť rešpektovaný. Hovorí sa im rekreační stávkari a my sa teraz pozrieme na niekoľko týchto typov stávkarov.

Víkendoví stávkari

Ide o ten typ stávkarov, ktorí počas týždňa nestávkujú, samozrejme, pretože všetky popredné európske futbalové ligy sa zvyčajne hrajú cez víkend, a počas víkendu zvyčajne podávajú dlhé stávky na jasných favoritov. Samozrejme, netvrdíme, že tento štýl stávkovania nemôže fungovať, napríklad raz za čas, ale z dlhodobého hľadiska je vysoko ziskový. Nejde ani tak o to, že by stávkari počas týždňa nevsádzali, ale hlavne o to, že stávky na jasných favoritov, vzhľadom na to, že ich je na tikete niekoľko, zvyčajne končia veľmi zle.

Skúste si spomenúť na herný víkend, keď naozaj všetci favoriti vyhrali podľa očakávania. Takých veľa nenájdete. Treba však tiež povedať a zopakovať to, čo bolo napísané na začiatku, a to, že tento druh stávkarov sa nesnaží stávkovaním zarobiť alebo sa živiť a ich najväčším motívom pre podanie takejto stávky je hlavne adrenalín. Veľkú úlohu zohrávajú aj televízne zápasy, v ktorých si stávkari radi stavia na zápas, ktorý potom môžu sledovať priamo na športovom kanáli – napríklad veľmi populárne sú stávky na tenis.

Za malé sumy peňazí pravidelne

Tento druh rekreačných stávkarov vsádza aj na príležitosti, ktoré sa hrajú počas týždňa. Zvyčajne stavia menšie sumy, takže riziko, že sa dostanete do nejakých existenčných problémov, je v podstate nulové. Veľkou motiváciou je tu aj adrenalín. Keďže ligy, ktoré sa hrajú počas týždňa, sú zvyčajne menej známe, stávkari často vsádzajú na tímy, o ktorých toho veľa nevedia. Aj tu je možné, že raz za čas vyhrajú, ale z dlhodobého hľadiska ide opäť o vysoko ziskový systém.

Hráči kasín

Bookmakeri už bežne ponúkajú na svojich stránkach nielen možnosť stávkovať na športové zápasy, ale aj hrať v online kasíne. Práve sem sa tento typ stávkarov veľmi často dostáva. Možnosti, ktoré ponúkajú stávkové kancelárie, chce využiť skôr mladšia generácia. Ak sa však aj tu držia pri zemi, nie je na tom nič zlé, trochu adrenalínu je určite raz za čas potrebné.

Najmä v online kasínach sa však dôrazne neodporúča vsádzať vyššie sumy. Určite si takmer nikto nemôže myslieť, že stávkové kancelárie majú svoje online kasína nastavené tak, aby dosahovali zisk. To by ste mali mať vždy na pamäti, keď navštívite niektoré z online kasín.

Pre českých fanúšikov stávkovania: získajte informácie vo svojom jazyku: Jaké známe druhy rekreačního sázení?

 

Relevantné správy