Ako vsádzať na tímy, ktoré hrajú európske poháre?

Jak sázet na týmy, které hrají evropské poháry ?

Každá súťaž má svoje špecifiká. Liga majstrov alebo Európska liga nie sú výnimkou. Ak chcú byť tímy hrajúce v týchto súťažiach úspešné, mali by dodržiavať určité pravidlá. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z týchto špecifík.

Význam domácej pôdy

V európskych pohároch je výhoda domáceho prostredia možno ešte dôležitejšia ako domáce ligové zápasy. Keďže ide o európske poháre, kluby súťažia s tímami z iných líg a súťaží, čo logicky znamená väčší záujem fanúšikov. Je tradíciou, že európske poháre navštevuje oveľa viac fanúšikov ako domáce ligy v celej Európe, takže ak chce byť tím v európskych pohároch úspešný, je nevyhnutné zvládnuť zápasy na domácej pôde.

Význam aktuálnej formy

Aj v európskych pohároch na seba môžu tímy naraziť opakovane a určite tým nechceme povedať, že význam zápasov je nulový. Oveľa dôležitejšia je však aktuálna forma tímov. Často sa oveľa viac oplatí staviť na slabší tím, ktorý si do pohárov prinesie skvelú formu z ligy, ako na papierového favorita, ktorý sa trápi. Aktuálna forma je preto ďalším dôležitým aspektom, ktorý treba sledovať.

Motivácia tímov

Veľmi zaujímavé a nečakané výsledky sa objavujú najmä na konci skupinových fáz Ligy majstrov alebo Európskej ligy. Tu sú už karty rozdané a je jasné, že niektoré tímy napriek víťazstvu v poslednom zápase nemajú šancu postúpiť ďalej. Pre takýto tím sa zápas stáva „zbytočným“ a môže byť veľmi ťažké motivovať sa na takýto zápas. Samozrejme, môže to fungovať aj tak, že tímy už majú istotu postupu, a tak nemusia hrať svoje posledné zápasy na 100 %. V takomto prípade je bežné, že tréner ani nenasadí najsilnejšiu možnú zostavu a môže šetriť niektorých hráčov na domácu súťaž.

Ďalším špecifikom, na ktoré by sme chceli poukázať, je rozdiel medzi Európskou ligou a Ligou majstrov. Najmä z hľadiska toho, ako k nim niektoré kluby pristupujú. Pre popredné európske kluby je často ťažké hrať len Európsku ligu, a tak prehrávajú aj s papierovo jasne slabšími tímami. Najmä anglické tímy sú týmto prístupom povestné, pretože ak nejde o Ligu majstrov, ich motivácia rýchlo klesá a dochádza k prekvapujúcim výsledkom. Preto je dôležité používať aj iné online pomôcky pre úspešné stávkovanie.

Zápasy hrané pred Európskymi pohármi

V súvislosti s európskymi pohármi je potrebné spomenúť aj to, ako tímy pristupujú k zápasom domácej ligy, ktoré predchádzajú zápasom európskeho pohára. Prioritou asi každého tímu je dosiahnuť dobré výsledky v Lige majstrov, preto nie je prekvapujúce, že tréneri v domácich súťažiach často zamiešajú zostavu víkend pred zápasom Ligy majstrov. Aj na tento trend si treba dávať pozor, pretože tréneri často šetria kľúčových hráčov na európske poháre a do domácej ligy privádzajú menej kvalitných hráčov. Potom môže dôjsť k prekvapivým výsledkom.

Pred stávkovaním je teda opäť dôležité pozrieť sa na to, či klub čaká v týždni zápas európskeho pohára, aká bude motivácia a aká je pravdepodobnosť, že tréner postaví najlepšiu zostavu na víkendový domáci ligový zápas.

Ste z Českej republiky a máte záujem o online stávkovanie? Máme pre vás českú verziu tohto článku: Jak sázet na týmy, které hrají evropské poháry?

Relevantné správy