Ako analyzovať športové podujatie (2. časť)

Jak probíhá analýza sportovní události (2.díl)

Náš seriál o analýze športových podujatí pokračuje druhou časťou. Zameriame sa v ňom na dôležité informácie, ktoré sú často skryté a zastrčené medzi sekundárnymi. Každý analytik si ju musí nájsť sám.

Základné informácie

Pri analýze športového podujatia hrajú veľkú úlohu informácie. Po základnej štatistickej analýze nasledujú informácie, ktoré nemôžeme získať z tabuliek. S rozvojom technológií a sociálnych médií je to na prvý pohľad jednoduchšie, ale v skutočnosti to tak nie je. Prakticky každý profesionálny tím má účet na Facebooku alebo Twitteri, kde zverejňuje novinky o tíme. Práve tieto informácie sú veľmi dôležité. Ešte skôr, ako nás o tom informujú športové médiá, sa môžeme prostredníctvom Facebooku alebo Twitteru dozvedieť, že niektorý z kľúčových hráčov nebude hrať v nami vybranom zápase. V tomto prípade je potrebné prispôsobiť analýzu tejto skutočnosti a možno aj zmeniť výber.

To je dôvod, prečo mnohí stávkari uzatvárajú svoje stávky tesne pred začiatkom zápasu. Takže aj keď prechádza stránku so štatistickou analýzou a prehľadáva sociálne siete a športové médiá, kde nenájde žiadne mimoriadne správy o svojom zápase, musí situáciu sledovať čo najdlhšie, pretože zmena môže nastať naozaj len chvíľu pred zápasom.

Zákulisné informácie sa však netýkajú len sociálnych médií. Každý tím má svoju vlastnú oficiálnu webovú stránku, ktorú by ste si mali pred podaním stávky tiež pozrieť. Nemala by sa zanedbávať ani diskusia s fanúšikmi daného klubu, pretože tí môžu často prísť s veľmi dôležitými správami. Ak analyzátor vykonáva svoju prácu správne a starostlivo, táto časť analýzy športového podujatia často trvá oveľa dlhšie ako štatistická časť. Obe tieto časti analýzy sú však dôležité a nevyhnutné pre správnosť lístka.

Článok pokračuje príspevkom: Ako analyzovať športové podujatie (3. časť)

Pre našich českých stávkarov: Viac informácií o online stávkovaní nájdete v českej verzii tohto článku: Jak probíhá analýza sportovní události (2.díl)

Relevantné správy