Tipsport – najväčšia komunita stávkarov

Tipsport - najväčšia komunita stávkarov

K stávkovej kancelárii Tipsport dnes patrí najväčšia komunita stávkarov v krajine. Aká bola cesta tejto spoločnosti k jej súčasnej podobe a ako vznikla?

Vytvorenie stávkovej kancelárie Tipsport

Vznik stávkovej kancelárie Tipsport sa datuje do roku 1991. Je to domáca spoločnosť. Založila ju skupina podnikateľov v Beroune v stredných Čechách.

Vedúcou osobnosťou novovzniknutej spoločnosti Tipsport bol Ing. Vratislav Randa. Tento muž je stále predsedom predstavenstva.

Pozíciu generálneho riaditeľa spoločnosti Tipsport Holding zastáva Ing. Petr Knybel. Vo svojej funkcii je už viac ako dve desaťročia.

História spoločnosti Tipsport

Spoločnosť Tipsport – www.tipsport.sk – otvorila svoju prvú pobočku v roku svojho oficiálneho založenia. Bolo to v jeho domovskom meste Beroun.

V nasledujúcich rokoch zaznamenala celá spoločnosť rýchly rozvoj. Už v roku 1994 mal Tipsport celkovo 50 vlastných pobočiek. K celkovému rastu značky v 90. rokoch prispela aj reklama.

Už v roku 1996 sa kurzová ponuka objavila na teletexte a stávky bolo možné uzatvárať aj telefonicky. Len o rok neskôr sa spoločnosť Tipsport po prvýkrát pripojila na internet prostredníctvom vlastnej webovej stránky. Kurzová ponuka sa objavila aj na webovej stránke.

V roku 1999 sa Tipsport zaradil medzi 300 najväčších spoločností v Českej republike. Na prelome tisícročí sa mohla pochváliť statusom lídra v českom kurzovom stávkovaní.

Od roku 2004 sa meno tejto stávkovej kancelárie spája s najvyššou hokejovou súťažou v Českej republike. Prvýkrát môžu fanúšikovia tipovať na súťaže Tipsport extraligy. V septembri 2011 začala stávková kancelária vysielať všetky zápasy hokejovej extraligy na TV Tipsport.

Rok 2005 znamenal ďalší významný prelom. Vstupom na slovenský trh sa Tipsport stal medzinárodnou spoločnosťou. V nasledujúcich rokoch Tipsport úspešne expandoval a v roku 2018 prevzal pod svoje krídla spoločnosť Loterie Korunka s.r.o.

Rok 2017 bol pre spoločnosť Tipsport posledným rokom, v ktorom založila vlastnú nadáciu. Stávková kancelária sa tak v súčasnosti zapája do širokej škály projektov všeobecného záujmu, ako je napríklad aktívna podpora parahokeja.

Tipsport online

Významným míľnikom v histórii spoločnosti Tipsport bol jej vstup do sveta online stávok. Táto udalosť sa odohrala v roku 2009. V tom istom roku sa celej značke podarilo okamžite spustiť obľúbené live stávky a jedinečnú súťaž Tipsport liga.

V tejto oblasti sa značke Tipsport čoskoro podarilo získať postavenie lídra a začala aj cestu vývoja vlastnej technológie stávkovania. Tipsport tak teraz plne zdôrazňuje trend, v ktorom je väčšina stávok prijímaná online.

V roku 2017, keď bola prijatá nová česká legislatíva o hazardných hrách, sa Tipsport tejto zmene veľmi úspešne prispôsobil. Česká spoločnosť tak otvorila aj vlastné online kasíno pod názvom Vegas.

Od roku 2014 vyvíja spoločnosť Tipsport aj vlastnú mobilnú aplikáciu. To viedlo aj k výraznému rozvoju mobilného stávkovania, kde sa tržby Tipsportu v tejto oblasti zvýšili prakticky o stovky percent.

Súčasnosť značky Tipsport

V súčasnosti Tipsport prevádzkuje približne 700 kamenných pobočiek a zamestnáva približne 3 000 ľudí. Dnes už má spoločnosť štatút medzinárodnej holdingovej spoločnosti.

V Českej republike v súčasnosti zastupuje stávkovú kanceláriu Tipsport, ale aj Chance. V roku 1991 bola prvýkrát oficiálne otvorená aj stávková kancelária vo Frýdku-Místku. V roku 2013 sa stala súčasťou holdingu Tipsport.

Značka Tipsport má vo svojom motte slogan „najväčšia komunita stávkarov“. Jej firemnou filozofiou je aj komunita. Je založený na vzájomnom zdieľaní informácií a hľadaní inšpirácie, ako to deklarujú samotní prevádzkovatelia.

Tento systém má svoje korene v roku 2011, keď už vtedy existujúce Fórum doplnila Analýza stávok a neskôr aj Ticket Arena. Vďaka tomu sa okolo Tipsortu začal formovať jedinečný systém komunitných služieb a súťaží, ktorý je medzi stávkovými kanceláriami absolútne unikátny. Tipsport možno prakticky prirovnať k sociálnej sieti, ktorá združuje všetkých stávkarov.

Samotný Tipsport možno považovať za najvýznamnejšieho hráča v oblasti stávkovania v Českej republike. Zároveň spája českú stávkovú komunitu so slovenskou.

Portfólio značky Tipsport

Tipsport sa zameriava predovšetkým na športové stávky. V súčasnosti stávková kancelária ponúka kurzy pred zápasom aj naživo. A dnes už nielen na šport, ale aj na spoločenské udalosti.

Staviť môžete na širokú škálu športov a líg vrátane tých najprestížnejších. Patria medzi ne najmä:

  • Hokej
  • futbal
  • tenis
  • florbal
  • hádzaná
  • bojové športy

Vstupenku môžete aj vyplatiť, t. j. predať pred koncom zápasu.

Pokiaľ ide o výber kasínových hier, aktuálna ponuka tejto stávkovej kancelárie zahŕňa najmä online automaty. Je ich približne 100 a zastupujú ich českí alebo zahraniční vývojári. Môžete si zahrať klasické ovocné automaty aj moderné hry. Môžete využiť tituly od známych vývojárov, ako je NetEnt. Samozrejme, pri hrách môžete využiť aj početné bonusy.

Takto si môžu vybrať hráči, ktorí s online hrami len začínajú, aj pokročilejší hráči. Jednotlivé hry sú samozrejme k dispozícii úplne zadarmo. Začiatočníci môžu využiť aj možnosť hry len za virtuálne peniaze, pri ktorej nie sú zahrnuté žiadne skutočné peniaze.

Aj ďalšie hry sú veľmi početné a môžeme spomenúť ruletu v podobe americkej, európskej či francúzskej alebo blackjack. Ďalším menším nedostatkom portfólia Tipsportu je trochu obmedzenejšia ponuka elektronických športov.

Pre tých, ktorí preferujú stávkovanie s Tipsportom v angličtine: tu je česká verzia nášho sprievodcu: Tipsport – největší komunita sázkařů

Relevantné správy