Tipsport live stávky

Tipsport live stávky

Takzvané live stávky alebo stávkovanie naživo je populárny a veľmi špecifický typ stávkovania. Ako môžem vsádzať v tomto režime v Tipsporte?

Ako vzniklo a vyvinulo sa stávkovanie naživo?

V porovnaní s tradičným stávkovaním pred zápasom ponúka stávkovanie naživo oveľa viac možností. Ide o veľmi populárnu formu stávkovania, ktorá podľa dostupných informácií v súčasnosti predstavuje viac ako polovicu celkového objemu všetkých stávok.

Ide o nový formát, ktorý si získal svoju popularitu s rozvojom online stávkovania. Technická zložitosť a značná variabilita situácie, na ktorú je potrebné reagovať, ako aj rýchlosť zmeny kurzov prakticky rozhodli o tom, že tieto stávky sa môžu vykonávať predovšetkým vo virtuálnom prostredí.

Tradícia live stávok je samozrejme o niečo dlhšia, ale na samom začiatku to určite nebola seriózna stávková činnosť. Väčšinou sa hrala v baroch, často „za lacný peniaz“ a zvyčajne za „panáky“.

Stávky naživo si v Českej republike získali veľkú popularitu a môžete si vybrať zo stoviek zápasov u širokej škály stávkových kancelárií vrátane obľúbenej značky Tipspot. V súčasnosti prakticky neexistuje stávková kancelária, ktorá by tento typ stávok neponúkala.

Čo sú stávky live?

Stávky live sú v zásade stávky, ktoré môže hráč podať naživo počas zápasu, na rozdiel od takzvaných pevných kurzov alebo fixných kurzov.

V porovnaní s tradičnými stávkami sú preto oveľa dynamickejšie. Výhodou je, že môžete nielen vyhrať atraktívne ceny, ale aj takmer okamžite zistiť, aké úspešné bolo vaše stávkovanie.

Rýchlosť však otvára priestor na chyby, a to tak na strane stávkujúceho, ako aj samotnej stávkovej kancelárie. Mnohí hráči preto túto situáciu využívajú vo svoj prospech.

Dostatok času jednoducho umožňuje stávkovej kancelárii využiť všetky dostupné možnosti, najmä sledovať pohyb kurzov a spúšťať špecializované algoritmy. To vedie k tomu, že poskytovatelia vypíšu presné kurzy v stávkach pred zápasom.

To prakticky znamená, že šance na nájdenie výhodných kurzov pre stávkujúceho sa výrazne znižujú. Bookmaker by musel vypísať len jednu z takzvaných stávok na hodnotu.

Stávkovanie naživo túto výhodu stávkovej kancelárii odoberá. Počítačové algoritmy nemajú ani dostatok podrobností na analýzu zápasu a nedokážu reagovať na udalosti súvisiace so zranením. Tým sa stávkarom otvárajú nepredvídané príležitosti.

Typy stávok live

Existuje niekoľko typov stávok live, ktoré môžete podať:

  • Stávky na víťaza zápasu
  • Stávky na počet gólov (pod/nad)
  • Handicapové stávky (handicapy)
  • Stávky na strelcov
  • Polčasové stávky

Pre koho sú live stávky vhodné a prečo?

Live stávky si vyžadujú naozaj skúseného hráča, ktorý vie dobre „čítať“ hru. Pri stávkovaní pred zápasom hrá významnú úlohu náhoda. Svoju úlohu však zohráva aj pri stávkovaní naživo. Odborníci dokonca vypočítali, že náhoda môže zohrávať úlohu až v 40 % stávok.

Skúsený stávkar si však počas hry môže všimnúť niekoľko detailov, ktoré mu môžu napovedať. Ani skúsený stávkar však nemôže úplne rozptýliť svoju pozornosť, takže ideálny spôsob stávkovania je vsadiť si maximálne na jednu hru alebo na dve.

Preto je mimoriadne dôležité dodržiavať správu peňazí, najmä pri týchto stávkach. Okrem toho by sa na každý šport mala uplatňovať osobitná stratégia. Dôležité je tiež sledovať hru až do konca, aby ste sa uistili, že jej plne rozumiete a že sa vám skutočne podarilo odhaliť všetky drobné nuansy, ktoré by vám mohli pomôcť vyhrať.

Pri stávkovaní pred zápasom zohráva úlohu mnoho nepredvídateľných faktorov, ktoré nemôžete predvídať, napríklad stratégia trénera alebo emócie samotných hráčov. Emócie sú dosť dôležité aj pri stávkovaní naživo, čo sa prejavuje napríklad v tenise, kde je stabilná psychika hráča hlavným faktorom úspechu.

Ako staviť so stávkovou kanceláriou Tipsport?

Pre stávky live sú k dispozícii samostatné sekcie. Konkrétne v Tipsporte ju nájdete jednoducho v hornom menu na karte Live. Tu nájdete zoznam svojich obľúbených športov a jednotlivé stávky môžete ďalej filtrovať podľa úrovne súťaže.

Ďalšou výhodou stávkovania naživo je, že môžete nielen podávať stávky v reálnom čase, ale aj sledovať zápasy priamo prostredníctvom priameho prenosu úplne zadarmo. V rámci služby Tipsport môžete použiť filter „stream“, aby ste našli len zápasy s online prenosom.

U tejto stávkovej kancelárie nájdete možnosti stávkovania a streamovania pre väčšinu bežných športov a líg. Bežne sú k dispozícii napríklad futbal, hokej, tenis, basketbal, baseball, Formula 1, MotoGP, biatlon, rugby, stolný tenis, esport alebo volejbal. Ponuka zápasov v Tipsporte môže prakticky konkurovať najlepším svetovým stávkovým kanceláriám.

Rozmanitá ponuka nie je jedinou výhodou. Konkrétne v prípade stávkovej kancelárie a kasína Tipsport skúsenosti ukazujú, že je tiež jedným z prevádzkovateľov s najvyššou toleranciou voči ziskovým stávkarom.

Aké sú nevýhody stávok live?

Stávky naživo však majú niekoľko zásadnejších nevýhod. V prvom rade môže trvať až niekoľko sekúnd, kým bude stávka prijatá. Počas tejto doby sa kurzy môžu zmeniť alebo v niektorých prípadoch dokonca natrvalo stiahnuť z ponuky.

Stávky v režime live tiež nie sú vždy možné. Tieto stávky sú zvyčajne nedostupné pre rôzne relatívne dôležité udalosti, ako je gól, červená karta alebo pokutový kop.

Problémom môže byť aj to, že nemáte k dispozícii priamy prenos a môžete sledovať len tzv. sledovače zápasov. Ide v podstate len o grafickú animáciu diania na ihrisku. Nevýhodou je, že sledovanie je oneskorené až o niekoľko minút v porovnaní so skutočným vysielaním zápasu.

Významnou nevýhodou je aj emocionálny aspekt. Stávky live si vyžadujú rovnako hĺbkovú analýzu ako tradičné stávky. Stručne povedané, stávkovanie naživo je príslovečná hra nervov, ktorá nie je vhodná pre tých, ktorí nedokážu udržať svoje emócie na uzde a nie sú dostatočne disciplinovaní.

Svoju úlohu zohráva aj časová náročnosť takýchto stávok. Pri stávkovaní pred zápasom sa zvyčajne nevyžaduje, aby ste sa mu venovali s takou intenzitou.

Online live stávkovanie s Tipsport v češtine? Áno, máme ho! Prečítajte si našu českú verziu: Tipsport live sázky

Relevantné správy