Synottip – stávková spoločnosť – informácie

Synottip - stávková spoločnosť

Značka Synot patrí k obľúbeným stávkovým spoločnostiam. Ktoré najdôležitejšie informácie by ste o nej určite mali poznať?

Vznik značky Synot

Spoločnosť Synot bola založená 3. februára 1997. Vznikla ako rodinná firma, za ktorou stojí český podnikateľ Ivo Valenta. Ten značku založil spoločne so svojim otcom a bratom. Odtiaľ pochádza aj názov, ktorý vznikol ako skratka slovného spojenia „SYNOVIA a OTec“.

Ten v tom čase už za sebou mal prvé podnikateľské skúsenosti, súkromnému podnikaniu sa začal venovať hneď po roku 1989. Najprv podľa dostupných zdrojov odkúpil niekdajšiu čistiareň peria, neskôr prevádzkoval obchod s potravinami.

Súčasnosť značky Synot

Existujúcim majiteľom je zlínska firma Czech Capital Venture. Tá vlastní v Synottip stopercentný podiel. Dnes sa jedná o silnú medzinárodnú skupinu. Momentálne podniká okrem SR v ďalších 40 krajinách. Ročný obrat podľa dostupných verejných informácií činí už viac ako 550 miliónov eur za rok. Aktuálne zamestnáva okolo 3000 ľudí.

V súčasnej dobe je značka Synot zoskupením obchodných spoločností, ktoré podniká v hazardnom priemysle a celom rade ďalších odvetví. Konkrétne sa jedná o:

 • predaj a servis luxusných vozidiel BMW
 • investície v oblasti cestovného ruchu
 • investície do médií
 • IT technológie a podpora startupových projektov
 • moderné bezpečnostné služby
 • podpora športu a neziskového sektora

Dcérskymi spoločnosťami sú:

 • Synot Lotto A.S.
 • SYNOT W, a.s.
 • SYNOT TIP , a.s.

Vlastníkom spoločnosti SYNOT – SYNOT W, a.s., ktorá je z uvedených najstaršia, je cyperská spoločnosť WCV WORLD CAPITAL VENTURES CYPRUS LIMITED (WCV Cyprus), ktorá sídli a podniká na Cypre. Predsedom predstavenstva je stále pôvodný zakladateľ Ivo Valenta.

Portfólio značky Synot

V súčasnej dobe je však, ako sama značka uvádza, jadrom jej podnikania herný priemysel a poskytovanie technologického zázemia a herných obsahov a riešení. Tým preto je schopná koncipovať kompletný produktový balíček pre online aj land-based zábavný priemysel.

Zameriava sa primárne na vývoj herných systémov. Ponúka omni kanálovú platformu, kasíno, športové stávkovanie, virtuálne športy, poker a mnoho ďalších produktov.

Spoločnosť Synot oficiálne vo svojom portfóliu zahŕňa:

 • hry
 • kabinety
 • jackpoty
 • iGaming
 • prevádzky

Hry

Čo sa týka tejto časti portfólia, kladie dôraz značka Synot na vývoj herných systémov, s ktorými vytvára balíčky hier pre poprednú výhernú techniku.

Tento vývojár svoje hry prispôsobuje vždy potrebám konkrétneho trhu. Ponuka zahŕňa jednak klasické hry, ale aj obľúbený segment tematicky zameraných hier. Tie ponúkajú prepracovanú grafiku, užívateľsky prívetivé menu a lákavé výhry.

Okrem hier pre land-based prináša svojim klientom Synot aj hry šité na mieru pre online kasíno. Hry je možné hrať na rôznych platformách, či už na PC, v tablete alebo mobilnom zariadení.

Kabinety

Rovnako sa značka Synot zaoberá výrobou herných zariadení, akými sú videoloterné terminály, výherné hracie prístroje či samoobslužné stávkové terminály.

Kabinety stavia na spojenie dokonalého dizajnu, najvýkonnejších hardvérových komponentov a maximálneho pohodlia pre hráčov. Zároveň spĺňajú aj požiadavky prevádzkovateľov vrátane tých najmodernejších kasín. Spoločnosť dokáže svoje produkty prispôsobiť aj špecifickým požiadavkám a legislatívam jednotlivých trhov.

Jackpoty

Čo sa týka jackpotov, avizuje Synot, že sa jedná o sofistikované progresívne viacúrovňové jackpoty a tiež viacúrovňový mystery jackpotový systém. Súčasťou progresívnych jackpotových systémov sú ako linkové hry, tak aj široká ponuka klasických hier.

iGaming

Rovnako platí Synot za významného dodávateľa pre sféru iGaming. Vytvára flexibilné softvérové riešenia, a to pre kurzové stávky, kasíno, lotérie, stieracie žreby, virtuálne športy aj poker. Rovnako tak ponúka aj tzv. instant games.

Lotérie

Značka sa zaoberá číselnými lotériami. Podporuje predovšetkým tradičné hry ako Lotto, Keno a Eurojackpot. Modul je súčasne nastavený tak, aby fungoval s akoukoľvek definovanou lotériou, kde sa z celkovej sady žrebuje určitý počet čísel.

Kasíno

SYNOT Interactive taktiež svojim partnerom pomáha vytvoriť vlastné úspešné online kasíno. Portfólio v súčasnosti zahŕňa už viac ako 4 500 hier od viac ako 30 poskytovateľov softvéru. Rovnako tak sú do celého konceptu integrované kasínové turnaje, bonusy a ďalšie funkcie.

Športové stávkovanie

Technické riešenie je založené na systéme Betradar, ktorý ponúka stovky tisíc športových udalostí na predzápasové a živé stávkovanie. Zahŕňa viac ako 410 000 predzápasových športových podujatí ročne vo viac ako 70 športoch a viac ako 840 000 živých športových podujatí ročne v 23 športoch.

Stolové hry

V ponuke Synotu nechýba ani stolný hry. Vyskúšať môžete širokú škálu prémiových stolných hier, kam patrí ruleta a blackjack. Celkovo má Synot k dispozícii v tomto prípade viac ako 10 variantov.

Texas Hold’em poker

Pokerový softvér je príkladom toho, ako variabilne vie Synot k hráčom pristupovať. Využiť tak v rámci celej technológie môžete množstvo možností, ako je Sit and Go, Rebuy, Latereg, Re-entry, Freezout, Shootout, Freeroll.

Stieracie žreby

Portfólio zahŕňa stieracie žreby pre začiatočníkov i pokročilých hráčov. Stieracie žreby tiež ponúkajú systém, kde môže vyhrať každý žreb („vyber si svoje šťastné číslo). Maximálna výherná čiastka pre akúkoľvek hru je dynamická.

Virtuálne športy

Virtuálne športy sú oblasťou, ktorá je predovšetkým intenzívne prepojená s kurzovými stávkami. Zahŕňajú, ako Synot avizuje, aj nekonečný stream medzi hráčmi obľúbených športov, a to aj v okamihu, keď nie sú k dispozícii živé športy.

Instant Games

Instant games sú hry, pri ktorých okamžite poznáte výsledok. Ide o produkt, ktorý je prepojený s lotériami. Hráča vedia priviesť z tejto oblasti, prípadne naopak z instant games sa ochotnejšie hráči presúvajú sem.

Prevádzkárne

Synot sa ani zďaleka nesústredí iba na internetovú sféru. Ako priamo Synot uvádza, prevádzkuje aj rozsiahlu sieť moderných herní a kasín s nadštandardným zázemím i službami, vybavených tou najmodernejšou hernou technikou.

Pre našich českých tipujúcich: viac informácií o Synottipe nájdete v českej verzii tohto článku: Synottip – sázková společnost – o společnosti

Relevantné správy