Synottip – Registrácia

Synottip - Registrácia

Synottip vyžaduje pre hranie alebo kurzové stávkovanie vlastnú registráciu. Prečo a čo všetko registračný proces obnáša?

Prečo je potrebná registrácia vlastného účtu

Tiež prevádzkovateľ hazardných hier sa musí riadiť platnou legislatívou. Práve registrácia hráčov mu zaručuje, že všetky príslušné podmienky bude môcť dodržať.

Prevádzkovateľ má povinne uložené údaje každého hráča skontrolovať, a to vrátane rodného čísla. Informácie musia overiť v registri obyvateľov.

Ako sa registrovať u Synot

Majte v prvom rade na pamäti, že každý hráč môže vlastniť iba jedno aktívne konto. Akým spôsobom ho získať?

Prvým krokom je registrácia online. Tá začína vyplnením príslušného formulára. Registračný formulár nájdete v odkaze pod hornom menu v pravej časti obrazovky priamo na oficiálnom webe Synottip.

Vyplníte nasledujúce údaje:

 • meno
 • priezvisko
 • dátum narodenia
 • štátne občianstvo

Rovnako je nutné potvrdiť, že ste sa zoznámili s obchodnými podmienkami prevádzkovateľa. Ďalej je nutné udeliť súhlas so spracovaním osobných údajov.

Ako je to so spracovaním údajov

Súhlas je dobrovoľný a neskôr odvolateľný. Synot údaje spracováva na účely zasielania marketingových oznámení. Konkrétne sa jedná o tieto vaše osobné údaje:

 • meno
 • priezvisko
 • dátum narodenia
 • adresa trvalého bydliska
 • telefón
 • e-mail

Stávková kancelária tiež uvádza, že osobné údaje klientom môže ďalej spracovávať na účely, na ktoré podľa platnej legislatívy nepotrebuje súhlas.

Overenie klienta pomocou SMS

V ďalšom kroku registrácie nasleduje overenie budúceho hráča pomocou SMS. Musíte tak zadať kód, ktorý dostanete prostredníctvom SMS rovno na mobil. Ten zadáte do formulára.

Dokončenie registrácie

Následne môžete pokračovať v registrácii. Vyberiete si tak prezývku a užívateľské meno a heslo. Predovšetkým heslo je vhodné si zapamätať alebo zapísať. Tieto údaje budete potrebovať aj neskôr na prihlásenie.

Všetky údaje si skontrolujte a kliknite na tlačidlo „Registrovať“. Pokiaľ ste všetko vykonali správne, registrácia sa podarila a vám sa týmto okamihom otvorilo tzv. dočasné hráčske konto.

Čo je dočasný účet

Dočasné konto je taký herný účet, ktorý má nastavené určité limity.

Dočasné konto by ste navyše mali povinne pretaviť na trvalý hráčsky účet, a to preto, že vám bude inak automaticky zrušené po 30 dňoch. Znamená to, že vám teda po 30 dňoch prepadnú aj všetky výhry, pokiaľ na účte nejaké budú.

Čo obnáša overenie účtu

Na to, aby ste mohli zmeniť dočasné konto na plnohodnotný hráčsky účet, musíte podstúpiť ešte ďalší proces v podobe tzv. overenia identity. Prečo nemôžete hrať rovno?

Jednak je nutné si uvedomiť, že stávková kancelária si potrebuje overiť, že už vám bolo 18 rokov a ste teda v súlade s českou legislatívou spôsobilí na hranie. Preto bude overovať vašu totožnosť.

Navyše jej overenie ukladá aj novela zákona č. 253/2008 Zb., o niektorých opatreniach proti legalizácii výnosov z trestnej činnosti a financovaniu terorizmu („AML zákon“). Ide o prevenciu prania špinavých peňazí a financovania terorizmu.

Zákon navyše stávkovým kanceláriám ukladá aj ďalšie povinnosti, ktoré majú chrániť samotných hráčov proti škodlivému pôsobeniu hazardu.

Pre overenie účtu musíte urobiť tri dôležité kroky:

 • overiť totožnosť
 • nastaviť herné limity
 • overiť platobnú metódu

Overenie identity

Overenie identity je nutným úkonom, ktorým si okrem Synotu v súčasnej dobe musíte prejsť u každej na Slovensku legálne prevádzkované stávkové kancelárie.

V tomto prípade máte hneď tri možnosti, ako ho realizovať

 • online prostredníctvom vybraných bánk
 • na niektorej z pobočiek Synot
 • pomocou kuriéra, ktorý príde až ku klientovi

Overenie identity osobne

Overenie identity osobne môžete jednoducho zariadiť na príslušnej kamennej pobočke stávkovej kancelárie Synot. Zo sebou si vezmite doklad totožnosti, najlepšie občiansky preukaz. Celý proces vám zaberie iba niekoľko málo minút.

Overenie identity online

Stačí si v nastavení účtu vybrať položku „Overenie identity“. Následne si overte, že vaša banka je v zozname inštitúcií, ktoré overenie touto formou umožňujú. Kliknite na voľbu „Pokračovať“. Potom budete presmerovaní do svojej banky. Prihláste sa a potvrďte overenie. Následne budete presmerovaní späť do svojho účtu v Synote a celý proces je na konci.

Overenie identity pomocou kuriéra

Prakticky obnáša to, že vám kuriér na dohodnuté miesto privezie zmluvu. Ak si zvolíte túto možnosť, kuriér vás bude kontaktovať na telefónne číslo zadané pri registrácii. Spoločne si určíte, kam má zmluvu priviesť, teda napríklad k vám domov. Zadávať budete konkrétnu adresu miesta.

Akonáhle sa kuriér ozve, majte pripravený občiansky preukaz. Ďalej vyplňte všetky potrebné údaje a overenie je v priebehu niekoľkých minút hotové.

Nastavenie herných limitov

Sebaobmedzujúce opatrenia predstavujú limit, ktorý si hráč musí sám nastaviť ako reguláciu prístupu k hraniu a stávkovaniu. Stávková kancelária hráčovi musí túto možnosť ponúknuť povinne, a to ihned po prvom prihlásení do Synottip.sk..

Overenie platobnej metódy

V tomto kroku overujete bankový účet. Znamená to v nastavení účtu zvoliť voľbu „Pridať platobnú metódu“, vyplniť číslo účtu a zvoliť si spôsob overenia prevodným príkazom. Následne cez bankový účet nabijete peniaze na svoje herné konto.

Stávky so Synottipom: Česká verzia tohto sprievodcu je k dispozícii tu: Synottip – Registrace

Relevantné správy