Stávky na motoristické športy – na čo vsádzať a na čo si dávať pozor

Stávky na moto F1

Stávky na motoristické športy sú jednou z najobľúbenejších disciplín. Kde a ako sa dá na tieto športy vsádzať? Aké typy stávok môžete použiť?

Ako vsádzať na motoristické športy na Slovensku

Motorové športy sú medzi stávkarmi veľmi obľúbené. Dávajú im možnosť nájsť si príležitosť na stávkovanie, ktorá je pre nich primerane výhodná. Stavať je možné prakticky na všetky prestížne šampionáty. Či už ide o motocyklové alebo automobilové preteky.

Pomyselným vrcholom motoristických pretekov je Formula 1 a vo svete motocyklov Moto GP. Svoje vedomosti a skúsenosti si môžete otestovať okrem iného tipovaním, kto preteky vyhrá, kto zajazdí najrýchlejšie kolo, kto získa body alebo kto vypadne.

Ako sú na tom domáce stávkové kancelárie so stávkami na motoristický šport? O popularite stávok na motoristické športy svedčí skutočnosť, že sa na túto oblasť zameriava množstvo poskytovateľov. Nasledujúci dva patrí v súčasnosti medzi najznámejších prevádzkovateľov na trhu športových stávok:

Ako sú na tom s ponukou stávok v tejto oblasti? Na aké šampionáty môžeme stávkovať a aké typy stávok môžeme využiť?

Doxxbet

Doxxbett vám tiež umožňuje vybrať si sekciu motoristického športu. Momentálne v nej nájdete možnosť vsadiť si na seriál NASCAR World Truck Series. Samostatne sa nachádza samostatná sekcia pre Formulu 1, ktorá je u nás asi najobľúbenejším pretekom. Umožní vám podať klasické typy stávok podľa nasledujúcej schémy:

 • Sólo stávka – Ide o stávku, pri ktorej sa vyberá len jedna ľubovoľná stávková príležitosť.
 • Stávka IF – Ide o zloženú stávku, v ktorej sú vybrané dve alebo viac ľubovoľných stávkových príležitostí, pričom počet stávkových príležitostí v stávke IF sa nazýva parameter IF. Sazka si podľa vlastných slov vyhradzuje právo určiť parameter AKO (t. j. minimálny počet stávkových príležitostí, ktoré sa majú vybrať v jednej stávke pre každú stávkovú udalosť.
 • COMBI stávka – COMBI stávka je spôsob podania stávky, pri ktorom je možné podať viacero stávok naraz v redukovanom počte. Pri KOMBI stávke môže účastník kombinovať jednotlivé stávkové príležitosti tak, že ich podáva v tzv. skupinách.

Tipsport

Kurzová ponuka Tipsportu prirodzene pamätá aj na oblasť motoristického športu. Konkrétne v tejto sekcii nájdeme

 • F1
 • MotoGP
 • Rally
 • Nascar
 • V8

Pre preteky Formuly 1 bola vytvorená samostatná sekcia. Pre úplnosť dodajme, že v súčasnosti si záujemcovia môžu u tohto českého poskytovateľa staviť konkrétne na Veľkú cenu 2024. Pokiaľ ide o typy stávok, podľa herného plánu sú to tieto:

 • Sólo stávka – Sólo stávka je jednoduchá stávka obsahujúca iba jednu príležitosť.
 • AKU stávka – Kumulovaná stávka je stávka, ktorá obsahuje dve alebo viac príležitostí.
 • COMBI – Tento termín sa v online aplikácii používa pri podávaní kombinovaných a maxikombinovaných stávok.
 • Kombinovaný tiket – Toto je označenie používané v internetovej aplikácii pre stávku, ktorá obsahuje aspoň jednu live stávku a aspoň jednu ďalšiu stávkovú príležitosť.
 • BetBuilder – BetBuilder je stávka zložená z 2 alebo viacerých príležitostí na tú istú udalosť.

Okrem toho je veľmi pozitívnym faktom, že konkrétne u Tipsportu môžete nielen podať stávku, ale aj sledovať jednotlivé prenosy naživo.

Záver alebo na koho by mali fanúšikovia motoristického športu na Slovensku vsádzať

Vďaka portfóliu ponúkaných služieb možno za najlepšiu stávkovú kanceláriu považovať domácu značku Tipsport. V súčasnosti je považovaná za lídra na trhu. Hráčom ponúka široký výber kurzov a stávkových príležitostí. Tomu zodpovedá aj slogan, s ktorým Tipsport vstúpil na domácu stávkovú scénu: Najväčšia komunita stávkujúcich. To možno považovať za ďalšiu silnú stránku tohto poskytovateľa, pretože stávkari si tu aktívne vymieňajú svoje skúsenosti. V sekcii blogov si môžete napríklad prečítať aj užitočné tipy na stávkovanie na motoristické športy.

Relevantné správy