Osobnosti spojené so svetom stávok a online stávkových kancelárií v Českej republike

online betting

Stávky sú v našej krajine pomerne bežnou záležitosťou a pravdepodobne každý z nás ich už raz v živote vyskúšal. Málokto však pozná ľudí, ktorí za týmito spoločnosťami stoja. Dnes sa bližšie pozrieme na osobnosti za stoličkami týchto obrovských spoločností, ktoré umožňujú stávkovanie.

Ako funguje stávkovanie v Českej republike

V Českej republike je stávkovanie obmedzené na stávkové kancelárie, ktoré majú licenciu od ministerstva financií. Tieto licencie by mali zaručiť, že organizácia je seriózna a že si môžete byť istí, že vám spoločnosť v prípade výhry vždy vyplatí peniaze. V súčasnosti sa mimoriadne rozmohlo online stávkovanie, čím sa kamenné stávkové kancelárie stali pomerne irelevantnými. Ak je však stávková kancelária skutočná, má aj kamennú pobočku.

Tipsport

Tipsport stávková kancelária patrí k tým základným, ktoré sú na trhu už nejaký čas. Ale aj keď patrí k tým tradičným, stále ponúka svojim stávkarom bonusy, ktoré im spríjemnia zážitok zo stávkovania. Jednou z výhod je napríklad bonus 300 Kč za dokončenú registráciu.

Ponúka tiež širokú škálu stávok (staviť môžete už od 5 Kč) a vyhrať môžete dokonca 10 000 000 Kč. Zároveň si môžete do svojho telefónu stiahnuť aplikáciu tejto stávkovej kancelárie, v ktorej môžete mať svoje stávky vždy po ruke. Túto spoločnosť založili v roku 1991 v Beroune spoluzakladatelia Jiří Dragoun a Jaroslav Nosek. Generálnym riaditeľom tejto stávkovej kancelárie bol zvolený Petr Knybel. Jaroslav Nosek je nielen spoluzakladateľom tejto spoločnosti, ale bol tiež časopisom Forbes zvolený medzi 100 najbohatších Čechov s majetkom približne 9 miliárd eur. Zahanbiť sa nedá ani Jiří Dragoun, a hoci je jeho majetok o niečo nižší (7,4 miliardy), stále patrí do zoznamu 100 najbohatších ľudí v Českej republike podľa Forbesu, rovnako ako jeho kolega.

Fortuna

Pokiaľ ide o vstupné bonusy, stávková kancelária Fortuna je na tom o niečo lepšie. Novým používateľom ponúka vstupný bonus až do výšky 6 000 Kč. Na druhej strane je však obmedzený výškou výhry a tá je stanovená na maximálne 5 000 000 Kč. Napriek tomu patrí k najlepším stávkovým kanceláriám u nás a teší sa naozaj vysokej popularite. Je to aj vďaka tomu, že na trhu pôsobí už od roku 1990, kedy sa stala jednou z prvých porevolučných akciových spoločností v Československu. Nepôsobí však len v Českej republike, ale samozrejme aj na Slovensku a v Chorvátsku, Maďarsku a Rumunsku. Ako už bolo uvedené, spoločnosť bola založená v roku 1990.

Vtedy sa dali dokopy štyria ľudia a rozhodli sa podieľať na vzniku Fortuny: Petr Bouma, Jiří Balcar, Josef Kurka a Michal Horáček. Michal Horáček sa však nestal len spoluzakladateľom Fortuny, ale aj známym českým spisovateľom, esejistom, novinárom, textárom, básnikom, producentom a absolventom antropológie. To všetko však boli len spoluzakladatelia. V roku 2005 od nich spoločnosť kúpila za 2,4 miliardy investičná spoločnosť Penta, ktorá následne rozšírila trh do Poľska a ďalších krajín Európy.

Betano

Ak ste o tejto spoločnosti nikdy nepočuli, niet sa čomu čudovať. Ako prvá zahraničná stávková kancelária vstúpila na český trh až v roku 2022, ale odvtedy sa vďaka skvelému marketingu (propagácia v mnohých reality šou, televíznych seriáloch a na sociálnych sieťach) rýchlo dostala do povedomia mnohých ľudí v našej krajine. Hoci je u nás relatívne nová, vo svete pôsobí už desať rokov a je prítomná v krajinách ako Bulharsko, Brazília, Čile, Nemecko, Portugalsko a Rumunsko. Jej korene siahajú až do ďalekého Grécka a Betano vlastní spoločnosť Kaizen Gaming CZ Limited. Aj táto spoločnosť je však už spojená s konkrétnym menom a tým je George Daskalakis.

Tento muž pochádza z Grécka a svoj úspech vo svete stávkovania si skutočne tvrdo vydobyl. Jeho životným mottom je, že ak tvrdo pracujete, oplatí sa to. Jeho cesta k založeniu spoločnosti Kaizen Gaming sa začala výberom štúdia, keď sa rozhodol študovať ekonómiu na univerzite v Essexe. To mu však nestačilo, a tak pokračoval v štúdiu štúdiom financií na University of Southampton. Ani to však nestačilo, a tak si rozšíril vzdelanie štúdiom elektronického obchodu na univerzite v Aténach a vedenia na Harvard Business School. Jeho úspech sa však nedostavil okamžite. Jeho cesta viedla aj cez niekoľko neúspešných spoločností. Jeho prvým počinom bola práca v spoločnosti Bwin, kde sa stal oblastným manažérom a získal skúsenosti potrebné na založenie svojej prvej spoločnosti. Jeho prvým „dieťaťom“ bola digitálna mediálna skupina 24media, kde bol spoluzakladateľom.

Druhou spoločnosťou, ktorú založil, bol Poker.gr, ktorý však nebol taký úspešný. Jeho veľká chvíľa prišla so založením spoločnosti Kaizen Gaming. Túto spoločnosť založil v roku 2012 a odvtedy ju vedie s nevídaným úspechom. V spoločnosti Kaizen Gaming, ktorá vlastní stávkovú kanceláriu Betano, pôsobí Grék George Daskalakis ako generálny riaditeľ. So spoločnosťou sa však nespája len jedno meno, a preto stojí za zmienku, že za úspechom spoločnosti stoja aj ďalší. Prvým z nich je Aris Dimarakis, ktorý v spoločnosti zastáva pozíciu prevádzkového riaditeľa. Ďalším je Pavlos Kanellopoulos, ktorý zastáva funkciu finančného riaditeľa.

Nasledujú Michalis Koutsouko ako riaditeľ CRM, Pablo Puertas ako riaditeľ marketingu a Konstantina Schiza ako právna riaditeľka. V Českej republike nie je s týmto menom nikto spojený, pretože stávková kancelária pôsobí len online. Jediné české meno spojené so spoločnosťou je meno Karla Komárka, štvrtého najbohatšieho Čecha, ktorý vlastní podiel v spoločnosti Kaizen Gaming. Dúfame, že sme vám aspoň trochu priblížili tieto najznámejšie stávkové spoločnosti v Českej republike a že sa na stávkové kancelárie už nebudete pozerať len ako na mechanizmus na získavanie peňazí, ale aj ako na podnikateľský plán niekoľkých odvážnych jednotlivcov, ktorí tým, že sa nebáli ísť do všetkého naplno, vytvorili spoločnosti s mnohomiliónovým (miliardovým) obratom.

Relevantné správy