Fortuna kurzy

Fortuna kurzy

Stávková kancelária Fortuna patrí k najznámejším v Českej republike aj na Slovensku a bola po roku 1989 tiež jednou z prvých stávkových kancelárií, ktoré na našom území začali fungovať. Jej hlavnou parketou je stávkovanie na kurzy, ale v súčasnosti, keď funguje aj online, toho hráčom ponúka oveľa viac.

Kurzové stávkovanie patrí medzi milovníkov stávok a lotériových hier k najobľúbenejším kratochvíľam. Vyhľadávajú ho nielen priaznivci športov, ktorí radi sledujú zápasy svojich obľúbených tímov a chcú spolu s hráčmi prežívať ich výhry aj pády, ale aj tí, ktorí sa o šport zase až tak nezaujímajú, ale chcú skúsiť šťastie a vďaka stávkam na kurzy si prilepšiť o nejakú tú korunu. Fortuna (ifortuna.sk) je otvorená všetkým záujemcom starším ako 18 rokov, takže na kurzy u nej môže vsádzať každý – stačí sa len zaregistrovať.

Povinná registrácia

Rovnako ako u iných stávkových kancelárií, aj u Fortuny sa musíte najskôr zaregistrovať, je overená vaša totožnosť a až potom je vám sprístupnené hráčske konto a môžete začať stávkovať na kurzy (alebo si zahrať napríklad v online kasíne Vegas či skúsiť iné ponúkané lotériové hry).

Registrácia je jednoduchá – buď ju urobíte osobne na pobočke alebo na webovej stránke spoločnosti Fortuna kliknete v pravom hornom rohu na príslušné tlačidlo a objaví sa pred vami formulár, do ktorého vyplníte svoje osobné a kontaktné údaje.

V tomto kroku je tiež hráčom umožnené vybrať si jeden z ponúkaných vstupných bonusov, aby sa im už od začiatku hralo a vsádzalo na kurzy príjemnejšie. Všetko je potom overené online (alebo na pobočke) a hráč sa môže pustiť do sveta kurzových stávok a lotérií.

Vstupné bonusy

Zastavme sa ešte pri vstupných bonusoch, ktoré stávková kancelária Fortuna novým hráčom ponúka. Je ich hneď niekoľko a každý hráč má možnosť vybrať si presne ten, ktorý bude môcť najlepšie využiť. Bohužiaľ nie je možné získať všetky naraz.

Z možných bonusov je na výber: 200% bonus (jeho reálna výška záleží na výške prvého vkladu na herné konto), Casino balíček  (princíp je obdobný ako u predchádzajúceho). Vlož minimálne 10 eur na svoj hráčsky účet a získáš 111 spinov. Pri druhom a treťom vklade v hodnote minimálne 10 eur dostaneš vždy ďalších 111 spinov.

Začiatok stávkovania

Ak vás lákajú kurzové stávky, stane sa pre vás Fortuna rajom na zemi. Nájdete tu prehľad všetkých možných mysliteľných športov a zápasov. Vyberať si môžete zo svetových stretnutí aj z tých konaných v tuzemsku.

Na začiatku webovej stránky sa nachádza tabuľka s odporúčanými športmi, kde sú aktuálne najzaujímavejšie kurzy.

Rovnako je tu rozpis, čo sa kde bude v blízkej dobe diať. Aj keď ste teda úplný laik, môžete sa v počiatkoch riadiť práve odporúčaniami stávkovej kancelárie iFortuna.

Potom si už len vyberiete konkrétny zápas a prezriete si vypísané kurzy, ktorých je vždy niekoľko na rozličné možnosti výsledkov. Stavíte si podľa svojho názoru na ten, ktorý by vám mohol priniesť výhru. A potom už len čakáte, ako to dopadne.

Vklady

Než začnete vsádzať na kurzy, musíte si samozrejme nabiť peniaze na svoj herný účet u Fortuny. To, koľko peňazí si na účet pošlete, záleží na vás – minimálna čiastka je určená ako 0,50 eur  (ak vykonávate vklad na pobočke Fortuny) alebo 1 eur (ak posielate peniaze bankovým prevodom alebo cez platobnú bránu vybranej banky).

Živé prenosy

Vsádzať na kurzy môže byť zábava a môžete v prípade dobrých znalostí a odhadov vyhrať aj veľa peňazí. Ale ak pri tom zápas nesledujete, je to trochu tuctová zábava. Aj preto stávková kancelária Fortuna ponúka živé prenosy vybraných stretnutí, a to na jej webe či v mobilnej aplikácii cez takzvanú iFortuna TV. Stávkovanie na kurzy tým získava úplne iné rozmery.

Živé prenosy sú skvelé aj v prípade, že vykonávate LIVE stávky na kurzy, teda vsádzate v priebehu daného zápasu a riadite sa jeho aktuálnym vývojom. Vďaka tomu sa z bežného stávkovania na kurzy stáva adrenalínový zážitok, ktorý hráči prežívajú od začiatku do úplného konca.

LIVE stávky

Rovnako ako konkurenčné stávkové kancelárie, aj Fortuna zaviedla LIVE stávky. Ide o obdobu klasických kurzových stávok, ale je to oveľa akčnejšie a hráči majú oveľa väčšiu šancu na výhru – zvlášť ak daný zápas v reálnom čase aj sledujú.

Na webe Fortuny nájdete v menu možnosť LIVE a otvorí sa pred vami tabuľka zápasov, ktoré aktuálne prebiehajú. Potom si môžete vybrať také, ktoré začnú do jednej hodiny, do dvanástich hodín alebo v daný deň. Kurzy sú tu oveľa zaujímavejšie a menia sa v priebehu času. Vyberať si pritom môžete z celkom 105 športov vrátane e-športov.

Analýzy a športový servis

Stávková kancelária Fortuna sa hráčom snaží ponúkať kompletný servis na ich uspokojenie. Takže aj tí, ktorí sa v určitých oblastiach športu menejorientujú, majú šancu zlepšiť si svoje znalosti aj rozhľad – môžu si totiž prečítať množstvo analýz, ktoré spracovávajú pracovníci Fortuny. Okrem toho ponúka stávková kancelária iFortuna aj športový servis, štatistiky a tabuľky výsledkov. Na webe Fortuny funguje taktiež blog, na ktorom sa záujemcovia môžu dočítať mnoho zaujímavostí a naučiť sa, ako na to ísť lepšie.

A aktuálnou novinkou je takzvaný Futbalový pavúk, ktorý je akýmsi druhom kurzového stávkovania zameraným na blížiace sa Majstrovstvá sveta vo futbale v Katare a ponúkajúce hlavnú výhru vo výške 20 000 000 korún.

Pobočky aj online

Zatiaľ čo niektoré menšie stávkové kancelárie fungujú iba na internete, Fortuna si zachováva aj svoje kamenné pobočky, kde môžu hráči nielen vsádzať na kurzy, ale môžu si tam dobíjať peniaze na svoj účet, vyberať výhry, overovať svoju identitu pri registrácii alebo tam riešiť problémy. ktorými si nevedia rady.

Pobočiek po celom Česku funguje okolo 400. Ďalšie ale nájdete aj v zahraničí, pretože stávková kancelária iFortuna funguje aj na iných trhoch – poznajú ju milovníci kurzových stávok na Slovensku av Poľsku. A online pôsobí aj v Maďarsku, Chorvátsku a Rumunsku.

Stávky s Fortunou: Česká verzia tohto sprievodcu je k dispozícii tu: Fortuna kurzy

Relevantné správy